Gå til innhold

Kan jeg gi 6 mnd grøt til en på 5,5 mnd?


Anbefalte innlegg

Skrevet

 

Han er så lei av den grøten vi har nå og jeg har ikke lyst å kjøpe ny 4 mnd grøt, siden vi snart skal over på 6 mnd uansett.

 

Har prøvd å blande inn fruktmos, det hjalp i noen dager, men nå bare kniper han igjen munnen igjen.

 

Hva syns dere?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

ja, så på dagen kan det da ikke være.

Bare ta litt om gangen i begynnelsen for å se om det blir noe reaksjon på gluten. (Hvis den inneholder det) Jenta vår likte ikke den 4mnd grøten noe særlig, men er kjempeglad i havregrøten. Tror vi begynte ca da vi også. Har gått kjempefint det.

Skrevet

Ja, tror også det skal gå bra. Det er vel helst denne 4 mnds grensen man bør være litt strikt på, at babyen ikke er klar for fast føde før da. Leste på en eller annen 6 mnd grøtpakke at trinn 2 kunne man begynne med når det gikk greit med smaksprøvene, ca ved 6 mnd. 5,5 er vel nært nok det.

Skrevet

 

Takk for raskt svar ;)

 

Skal prøve havregrøt med banan og aprikos allerede i kveld. Gleder meg for hver nye ting han kan få smake på.

 

 

Skrevet

 

Jeg prøvde i kveld og han likte den nye grøten kjempe godt ;) Etterpå drakk han 50 ml vann og virker god og mett. Skal amme om en liten stund og så håper jeg han sover godt.

 

Tusen takk til dere som svarte meg ;)

Skrevet

Jeg begynte med den samme som deg da han var 5,5 (dvs en uke siden. hehe..), og han elsker den!!! Mye lettere å lage er den og. Har også begynt med 6 mnd middagsglass. Lapskausen fra Småfolk er nok favoritten hans. Håper han sover godt!

Skrevet

Gutten min er nå 5 mnd (om tre dager :-)) ), jeg sliter med å få i han grøt!! Han skjønner ikke poenget med skje tror jeg. Tunga dytter det ut igjen og han blir irritert. Setter i halsen også. Har prøvd nesten flytende grøt, litt tykkere grøt og sånn, men like gæli hver gang. Er han rett og slett ikke klar tro? Hmm....... Vi har øvd nå et par uker, men ingen fremgang. Løsner det etterhvert ??? Jenta mi slukte grøten når hun var 6 mnd. (vi begynte da og ikke før). Har lest at det er først ved 5 mnd de klarer å transportere maten bakover. Noen som har merka at det er lettere når de nærmer seg 6 mnd ?

Skrevet

Hva med å la ham suge av skjeen. Det ene tvillingen min gjorde det i starten. Putt bare tuppen av skjeen inn i munnen og la ham "slurpe" grøten i seg.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...