Gå til innhold

Erfaringer med Akta Graco Cosmic Comfort og Duologic?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi får to tette med 20 mnd imellom. Kjøpte Duologic for å kunne ha den lenge, men nå må vi kjøpe en ny bilstol uansett.... Valget står da mellom nyfødt stol eller større stol. Gutten har sitti bra i Duologic hele veien og han trenger enda ikke puta på toppen (snart 1år). Men synes at setet ikke er helt 100% å bære med seg ungen i. Litt spinkle håndtak og ingen skjerming. Fant nå(!) ut at solskjerm er tilbehør, så kan kjøpe det å ha en akseptabel nyfødtstol.

 

Så til det jeg lurer på :)

Duologic:

Hvor lenge sitter en normalt stor unge i denne stolen? Hvordan passer den til små nyfødte? (Gutten her var nemlig nærmere 4,7kg)

 

Cosmic Comfort:

Står at stolen kan brukes opp til 25 kg, eller fra ett halvt til ca 5 år. Er stolen stor nok til å vare så lenge? Eller er det bare at stolen tåler vektbelastningen? Sitter ungen godt fra 1,5 år? Ser at stolen kan brukes framovervendt opptil 25kg, men er dette bare i framsetet eller bak også? (sto litt uklart)

 

:)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Dytter :)

Skrevet

trallala

Skrevet

Vi har Akta Graco Cosmic til guten vår på snart 3 år. Han sit bakovervent, og har god plass i stolen. Trur ikkje det blir noko problem å bruke stolen eit par år til (kjem til å snu den når han nærmar seg 4). Men så er ikkje guten vår veldig stor, han er vel ca 95cm og 13,5kg. Han har brukt den frå han var 10 mnd (9,5kg). Den kan regulerast litt i ryggen (når ungen sit i stolen).

Skrevet

Takker!

Gutten vår er nå slank og normalt lang, så da burde han også kunne bruke setet lenge :)

 

Noen flere erfaringer med noen av setene?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...