ChellBell - har født! Skrevet 8. august 2008 #1 Skrevet 8. august 2008 Har aldri hørt om det før jeg kom inn hit i 3. tri. Hva er det? Hvorfor gjør man det? Når gjør man det? Gjør man det på alle?
Makko med to små gutter Skrevet 8. august 2008 #2 Skrevet 8. august 2008 Man estimerer fosteres størrelse ved fødsel ved UL. Dette gjøres hvis man frykter at barnet blir veldig stort el. Jeg diskuterte det litt med legen min, i forhold til at jeg har et sf mål som snart er utenfor hele skjemaet (altså utenfor boksen, ikke "bare" det skraverte området)... Han mente at målingene var så usikre, i tillegg ville de som regel vente til fødselen startet naturlig og la meg prøve å føde normalt, -så han synes egentlig ikke det var så mye vits... -Hvis det er setefødsel er problemet noe helt annet!
Skrekkblanda fryd *mamma* Skrevet 8. august 2008 #3 Skrevet 8. august 2008 Jeg får vekstestimeringer for å sjekke barnets vekst. Grunnen er at jeg har svangerskapsdiabetes, noe som kan føre til stort barn. I tillegg går jeg på blodtrykksmedisin, og for høyt/for lavt blodtrykk kan visst føre til morkakesvikt, noe som vil gi barnet dårlig vekst og i verste fall død. Synes det er flott å få så mye oppfølging, føler meg trygg da.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå