Anonym bruker Skrevet 8. august 2008 #1 Skrevet 8. august 2008 Kunne ikke falle meg inn å skrive under en slik kampanje. Håper de fjerner denne kontantstøtte-ordningen så fort som faen. Mange unger blir sosialt inkompentet av å gå hjemme med mor. Kan ikke skjønne at folk har samvittighet til å hindre ungen sin til å leke og lære sammen med andre barn.
Anonym bruker Skrevet 15. august 2008 #2 Skrevet 15. august 2008 ehhh.. nå er det vel ikke alle som tar i mot kontantstøtte som sitter hjemme å truger, og ikke gjør andre sosiale ting? Eller kanskje bruker det hos dagmamma i stede? Kontantstøtten er jo for at man skal ha litt flere muligheter enn å plassere ungen i barnehage ved fylt 10 måndter. Jeg skønner egentlig ikke hvorfor det er så mange som trur at alle som tar i mot kontantstøtten sitter hjemme og suser hele dagen?:/ Jeg tar i mot kontantstøtte (eller har vel egentlig bare fått den en gang^^), studerer og har vesla hos dagmamma. Kontantstøtta gjør at jeg har flere muligheter enn tidligere. Å miste en betyr at det blir en enda vanskligere økonomisk hverdag som innebærer at jeg må heller jobbe mere ved siden av studier for å dekke "tapet", og da sitter jeg igjen med en unge som sitter over 8 timer hver dag hos et annet menneske. Det syns jeg er fryktelig lenge hver dag for en liten en på 13 måndter. Jeg mener selvfølgelig ikke at kontantstøtta er livsviktig og at det er noe jeg har regna med at kom til å vare. Men jeg syns det er en veldig fin ordning for oss, noe som gir oss litt mere familietid sammen. Og du kan vel ikke komme her og fortelle meg at det er noe bedre med små barn som er i barnehage eller hos dagmamma laaaaange dager? Jeg skal i hvertfall underskrive, fordi jeg ser alle fordelene med det og ikke bare sjalusien til de som faktisk får litt og har den muligheten til å ha litt mere tid med barna sine.
Solskinnsjenta Skrevet 15. august 2008 #3 Skrevet 15. august 2008 Jeg synes innlegget ditt oser av uvitenhet og fordommer! Har du pedagogisk eller psykologisk utdannelse som tilsier at du kan underbygge påsatanden om at mange barn blir sosialt inkompetente av å gå hjemme med sin mor? Mener du virkelig at barnehage er det eneste stedet der barn kan treffe andre barn? Kan ikke søsken, åpen barnehage, formiddagstreff o.l. fylle denne rollen uten at man må trekke inn fremmede i barnets hverdag? Foregår læring kun i en barnehage i offentlig regi? Alle de millioner av mennesker som har, blir og kommer til å bli oppdratt av sine mødre rundt i verden opp igjennom tidene, er alle disse sosialt inkompetente? Jeg kan forstå at du personlig ikke føler deg trygg nok som mor på at du vil kunne oppdra barnet ditt riktig og derfor ser deg nødt til å sende det i barnehage. Men det betyr ikke at det ikke finnes normalt oppegående, vettuge mødre der ute som er i stand til å oppdra sine barn til kompetente sosiale mennesker uten de pedagogiske rammene (og begrensningene) som en barnehage tilbyr. Det sagt. Mine barn går nå i barnehage. Hadde vi hatt muligheten til det - økonimisk (og dette er snakk om veldig harde prioriteringer)- skulle jeg gjerne hatt dem hjemme med meg et år eller to til.
Meesah og HattiFnattene♡ Skrevet 15. august 2008 #4 Skrevet 15. august 2008 vel jeg har deltid bhg, deltid arbeid, og halv ks, og jeg har ikke fått tilbakemeld på at mine barn er sosialt inkompetente. Selvsagt, hvis man bare sitter på ræva hjemme med unga så. Men for meg lønner det seg ikke å jobbe fullt. Nesten halvparten av lønna vil gå til å betale bhg, og det er det ikke verdt. dessuten elsker jeg og unga å kose oss hjemme og dra på besøk de dagene de har fri
Anonym bruker Skrevet 16. august 2008 #5 Skrevet 16. august 2008 De fleste brukerne av kontantstøtte har KS fra måneden etter at ungen fyller ett år, og frem til barnehagestart påfølgende august. Altså i et halvt års tid plus minus noen måneder. Jeg tviler på at ungene rekker å bli sosialt inkompetente på disse månedene. Ved full barnehagedekning, slik det er definert av Arbeiderpartiet, vil fremdeles barn som fyller ett år høst, vinter eller vår, måtte vente til neste hovedopptak (august) før de er sikret barnehage. Arbeiderpartiet har altså samvittighet til å hindre barn i å til å leke og lære sammen med andre barn i tiden fram til neste hovedopptak etter ettårsdagen. Det eneste man vil gjøre for disse minste, er å la dem gå hjemme med mor uten kontantstøtte, for da blir hun så mye mer kompetent.
ma-85 Skrevet 19. august 2008 #6 Skrevet 19. august 2008 Min mor var hjemme med meg og mine søsken, har ikke blitt sosialt inkompetente noen av oss gitt I grunnen dritt lei av at det er blitt så politisk korrekt å mene det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå