Kjærlighet <3 Skrevet 8. august 2008 #1 Skrevet 8. august 2008 Er matlei så det holder og dessuten kjempeforkjølet og sliten. Ingenting frister i det hele tatt, så når jeg nå skal skrive handleliste og dermed må vite hva vi skal ha til middag de nærmeste dagne er jeg helt BLANK! Her kommer et par kriterier : IKKE kjøttdeig eller karbonadedeig..Helst ikke rødt kjøtt i det hele tatt...ikke pølser, kjøttkaker eller kjøttboller. Det som skal lages på hverdagene må være lettvint og ikke ta for lang tid. Det må være spiselig for unger på 2 og 3 år + en gravid mamma:-D Blir vel en middag nå i helga på kvelden uten unger så den kan jo være litt mer spennende enn hverdagsmiddagen. Ikke for kraftig, siden magen min egentlig ikke vil ha mat... Så gi meg litt inspirasjon!! :-D
Gjest Skrevet 8. august 2008 #2 Skrevet 8. august 2008 Om tipsene mine er knallbra vet jeg ikke, men dette er det jeg spiser myyye av for tiden: - Fiskeboller i hjemmelaget hvitsaus, men potet, gulrøtter og bacon til. - Fiskepinner er jo lettvindt, og unger elsker det. - Jeg er veldig glad i salater med godt brød til. - Stekt kyllingfilet, bretangsaus og couscous til (evt ris) + salat Det blir en kjemperask og god middag! - Avkokt laks med poteter, agurksalat og rømme til. Utrolig raskt, enkelt og sunt! (Men spørs om barna liker det da..) Var det jeg kom på nå i farta Å nå ble jeg SULTEN, skal stikke på rema å handle, hehe.
Jenta_00_ Skrevet 8. august 2008 #3 Skrevet 8. august 2008 har en oppskrift på "kokebok" med kylling og avocado.. ta en titt er super godt og har ennå ikke truffet noen som ikke har likt det
berta Skrevet 8. august 2008 #4 Skrevet 8. august 2008 Pannekaker Tomatsuppe med makaroni og kokt egg grønnsakssuppe fiskegrateng / pølsegrateng ( selv om du ikke vil ha pølser .. :-) ) I alle fall barnevennelig mat..
Myra Skrevet 8. august 2008 #5 Skrevet 8. august 2008 1 boks skinke i terninger Kokte pastaskruer Litt kokt blomkål Hvitsaus m/raspet oss Gratineres i ovnen. Synes det er godt med ananas også i hvis man liker det.
Kjærlighet <3 Skrevet 8. august 2008 Forfatter #6 Skrevet 8. august 2008 Takker! :-) Skal skrive ned et par av tipsene deres, så får vi prøve å se hva som faller i smak:-D Er jammen ikke lett dette med middag, og finne på noe som er variert, sunt, godt og som alle liker...
MammaMia=) Skrevet 8. august 2008 #7 Skrevet 8. august 2008 Hmm.. Pasta carbonara. er jo med bacon og ikke kjøttdeig. Kylling eller svinewok, evt stekte nudler.. Eller som de andre nevner så kan jo fiskepinner/boller/kaker gå ann.. Kjøttpudding med tilbehør som du selv liker, om det er poteter, salat eller bare brød.. Noen lette salater eller supper... Ostesmørbrød kan jo gå ann som kosemat en av dagene f.eks. Kommer ikke på noe mer akkurat nå..=)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå