Gå til innhold

Gravid med tynn livmorslimhinne?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg gjennomgikk mitt første IVF-forsøk i april i år, men det ble dessverre mislykket. Under innsett ble livmorslimhinnen aldri tykkere enn 6,7 mm, så jeg fikk beskjed om at egget antagelig ikke ville feste seg. Jeg ble gravid, men fikk en spontanabort i uke 6. Fikk inntrykk av at det vill gå bra dersom egget satt de første kritiske ukene.

 

Er det noen her inne som er blitt gravide til tross for tynn livmorslimhinne? Vil veldig gjerne høre om deres erfaringer med dette.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg ble gravid på 5. prøverørsforsøk i våres, men mistet 5+5. Slimhinna ved innsetting var bare 9,7mm (den bør visst være over 10), og min norske gyn. mente at det kunne være årsaken til at det gikk galt.

Skrevet

Det var leit å høre, Snøfilla. Jeg har hørt at 7 mm skal være tilstrekkelig så jeg syntes 9,7 var bra, men jeg er jo ingen ekspert på området. Selv går jeg og venter på hysteroskopi for å sjekke om det er noe annet som er galt nedenunder. Krysser fingrene for deg! :o)

 

Klem,

Skrevet

Klinikkene er nok "fornøyd" med 7mm, men akupunktøren jeg gikk hos en periode mente at den burde være over 10mm for å være optimal... Nå skal vi adoptere fra Sri Lanka, og jeg har beg. på p-piller igjen, så vi har lagt prøvingen på hylla:-)

 

Hilsen

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...