Gå til innhold

Lagring av stamceller


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hva tenker dere om det?

Har dere tenkt på å la jordmor tappe blod fra navlesteng og morkake rett etter fødsel for så å fryse ned stamcellene til babyen slik at man evt kan bruke dem senere hvis man trenger det i forbindelse med sykdom?

Det koster jo litt, men det er kanskje verdt det?

 

http://www.bion.no/navlestrengsblod/index.shtml

 

http://www.stemsave.no/

 

http://www.kvinneguiden.no/magasin/helse/navlestreng_til_fremtiden/29330

 

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Må ærligtalt si eg aldri hadde hørt om dette før siste utgave av bladet gravid. Har tenkt litt på om det er noe en burde gjøre, men ikke kommet lenger i prosessen enn det.

Skrevet

Noen fler? Er ganske usikker jeg også. Virker som om de lærde strides....

Skrevet

Foreløpig er det for lite tilgjengelig og uvanlig og for lite informasjon rundt dette til å vi kommer til å gjøre det. Hadde det vært en enkelt sum hadde vi kanskje vurdert det enda en gang, men når man må betale i dyre dommer for å ha det lagret velger vi å ikke gjøre det siden det er for lite sikkert hvor mye stamcellene kan brukes til.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...