Gjest Skrevet 4. august 2008 #1 Skrevet 4. august 2008 - Søknaden er ferdigbehandlet,når utbetales pengene? - Hva mere må jeg eventuelt gjøre/sende inn før pengene utbetales? - Bekrefter studiestedet automatisk att jeg begynner? - Lang tid har det tatt før dere fikk penger utbetalt? Jeg begynner på Høgskole nå i August,og lurer derfor litt... Er så greit å vite=)
Prinsen & spiren Skrevet 4. august 2008 #2 Skrevet 4. august 2008 Når du har kommet inn på skolen, søkt på stipend og du har fått beskjed om at den er ferdig behandlet. Så må du ha betalt studentavgiften , og når den er betalt får lånekassen automatisk beskjed. Da sender de ut et brev til deg, som du må skrive under på og sende tilbake. Når de mottar det brevet får du utbetalt penger :DD Jeg venter på det brevet :DD Håper det kommer idag, for lånekassen begynner å sende ut penger 7 august!! ) Får du logget deg inn på din egen siden på lånekassa sin hjemme side? der kan du følge med på hvor i prosessen du er Min søknad ble ferdig behandlet i mai, så synes det brevet skal komme idag. Slik at jeg får pengene mine den 7 aug!!!
Gjest Skrevet 4. august 2008 #3 Skrevet 4. august 2008 Ååååå da må jeg betale studieavgiften raskt!!! Men er den reginga med i velkomstbrevet fra skolen eller??? For jeg har ikke fått noe papirer fra skolen enda... Ja,har logget meg på min side på Lånekassen og ser att studiestedet ikke har bekreftet. Må jeg også sende inn noe dokumentasjon til dem? Syns dette haster;)
Prinsen & spiren Skrevet 4. august 2008 #4 Skrevet 4. august 2008 Rimelig sikker på at det kom i det brevet før skolestart Men, du kan jo bare ringe skolen og få kontonr til studentavgifta osv .. slik at du får betalt den Og når du har sagt ja til plassen, godkjent semesterplan og betalt avgifta får lånekassa automatisk beskjed om at du er godkjent som student, og at du skal ta eksamen i løpet av året osv Slik var det for oss i hvert fall Men du kan jo ta en telefon til skolen eller noe.. der vet de det nok helt sikkert:)
♡Anniken&Andreas gullet♡ Skrevet 4. august 2008 #5 Skrevet 4. august 2008 Jeg begynner også å studere, har fått innvilget søknaden fra lånekassen, men giroen med semesteravgiften får jeg ikke før skolestart. Dette stod i mailen jeg fikk fra skolen. Så jeg får ikke betalt denne avgiften før jeg starter på skolen!
Prinsen & spiren Skrevet 4. august 2008 #6 Skrevet 4. august 2008 Okej, er tydeligvis forskjellig fra skole til skole. For jeg er rimelig sikker på at vi fikk det i posten! Men, dere får ikke ringt skolen og få ordnet det før? For hadde vært greit og gjort det før røchet i lånekassa begynner.. :S
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå