Kvinne22 Skrevet 3. august 2008 #1 Skrevet 3. august 2008 Er i dag ca 6 uker og 4 dager på vei. Har ikke hatt sex med samboeren min etter at vi oppdaget at jeg var gravid. dette er nå snart tre uker siden! merker på samboeren min at dette er litt merkelig. Er det noen andre som sliter med sexlivet? jeg er så redd for at noe skal gå galt. har også hørt at man kan blø litt etter samleie og det er utrolig skremmende. Jeg er kjemperedd for å oppdage blod, det fører bare til at jeg bekymrer meg noe voldsomt. For å slippe dette avstår jeg heller fra sex. Sex har heller egentlig ikke fristet så mye i det siste da jeg ikke har vært helt i form. Før jeg ble gravid hadde vi et kjempeflott sexliv. Noen som har noen råd til hvordan jeg skal slutte å bekymre meg? og hva med oralsex, er det farlig å utføre oralsex på han eller han på meg?
Elmoen Skrevet 3. august 2008 #2 Skrevet 3. august 2008 Jeg er i uke 14 og vi har hatt minimalt med sex etter at jeg fant ut jeg var gravid. Grunnen er at jeg har hatt litt brun utflod i ettertid hver gang vi har hatt sex, og det tærer litt på nevene kan man si. Når det er sagt er det jo ikke sikkert at det skjer med deg! Prøv og se Det er jo ikke farlig med sex i svangerskapet Blødningen skylles vel litt ømfintlige slimhinner? Stemmer ikke det? Merker selv at mannen blir litt "annig" etter som dagene og ukene går, men det får heller være. Har du ikke lyst så får han finne seg i det. Gi han en fantastisk blow job som plaster på såret, så slutter han fort å mase
Gjest Skrevet 3. august 2008 #3 Skrevet 3. august 2008 Regelen er (med unntak da..): D som er bra for mor, er bra for babyen ) Får man blødninger med krampe o.l. er d selvsagt noe som bør sjekkest fort, enten d kommer ved sex eller ellers. Og d kan nok oxo føre til at man må være avholdende en stund, kanskje hele svangerskapet.. Men dette er sjeldent !! Ellers har man mye, mye større blodtilstrømming nedi der når en er gravid, og man kan oxo ha litt ømfintlige slimhinner. Dette kan føre til litt småblødninger og er stort sett helt ufarlige.. Men dog skumle.. Bedre å sjekke en gang for mye, enn en gang for lite ! Men stort sett så kan de fleste slappe fullstendig av og nyte livet og hverandre. )) (...og skulle man miste, tilfeldigvis etter sex, så er d nok størst sannsynlighet for at d var fosteret d var noe galt med, og d ville skjedd uansett..)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå