Scorpiogi Skrevet 1. august 2008 #1 Skrevet 1. august 2008 Hvem har hatt det før fødsel? Funket det? Hvor lang tid gikk det fra dere fikk det til fødselen startet? Og hvilken uke fikk dere det i? Det ble satt nederst i ryggen hos dere, sant? i bekkenet liksom? puh.. mange takk til dere som gidder å svare )
peonererfine Skrevet 1. august 2008 #2 Skrevet 1. august 2008 Hei! Fikk det av jordmor jeg gikk til 3-4 uker før fødsel. Mener det ble satt i hendene, håndleddene, ved albuen (på innsiden av armen)... Fødte 5 dager etter termin, styrtfødsel... Vet ikke om akupunkturen hadde noe å si, men var greit nok. Spiste også bringebærbladkapsler.
Scorpiogi Skrevet 1. august 2008 Forfatter #3 Skrevet 1. august 2008 oj, styrtfødsel! Håper ikke det skjer med meg... Andre som har fått det?
Scorpiogi Skrevet 1. august 2008 Forfatter #6 Skrevet 1. august 2008 dytt igjen...... noen har da vel prøvd det?
Gjest Skrevet 1. august 2008 #7 Skrevet 1. august 2008 Jeg fikk på mandagen, og fikk verk i ryggen som ikke forsvant. Var igjn på torsdagen, fikk kynnere/rier på fredag, og rier på lørdag (men det var etter stor oppryning i hagen) fødte kl 7 søndags morgen. Søsteren fikk 2 dager etter hun fikk akupunktur. Fikk 1 nål mellom tommelen og pekefingeren, og en på underarmen i hver , noen i hver legg, en i magen og en mellom øynene
Mamman til ♥ og ♥ Skrevet 1. august 2008 #8 Skrevet 1. august 2008 Jeg fikk på den 12. overtidsdagen med minsta. Fikk masse nåler.. men det var jo bare kjempevondt.. Ikke funket det heller, men var desperat! Måtte bli satt igang 3 ganger og jenta kom 15 dager på overtid.
Turtelduen Skrevet 1. august 2008 #9 Skrevet 1. august 2008 Jeg begynte i uke 37 sist gang. Fikk først en gang med modningsakupunktu, kjente ingenting Så fikk jeg en med litt riestimulerende og litt modning, kjente ingenting. Tredje behandling fikk jeg 1 uke etter første behandling og da satte han masse riestimulerende. jeg var da 10 dager før termin. Jeg fikk en skikkelig rie mens jeg lå der, så fortsatte det utover kvelden. Jeg fødte neste tidlig morra... Han satte på føttene, nederst på magen og på håndleddene... Som jeg husker da. Skal nå snart igjen, om jeg ikke føder før da
Scorpiogi Skrevet 1. august 2008 Forfatter #10 Skrevet 1. august 2008 ok!! takk ) håper det tar seg opp her da )......
Regnbuemor til 2 Skrevet 1. august 2008 #11 Skrevet 1. august 2008 Jeg hadde en trøbblete fødsel med nr 1, og gikk 12 dager over med henne. Tenkte jeg skulle prøve akupunktur med nr 2. Satt modningsakupunktur fra uke 37. Og startet med riestimulerende i uke 39. Hadde stoooore forventninger, og gikk på en skikkelig psykisk smell, da ingenting skjedde. Ble satt i gang to dager over termindagen, og fødte to døgn etter det (etter fire kurer med gelè). Jeg har med andre ord ingen tro på akupunktur lenger. Men det er nok mange som har nytte av det! ( jeg åt også bringebærbladkapsler, og kanelting, uten at dette virket noe bedre) Lykke til med fødslen:)
Turtelduen Skrevet 1. august 2008 #12 Skrevet 1. august 2008 Jeg tror det er veldig individuelt hvem akupunktur fungerer på. Eller hvor flinke de forskjellige er kanskje... Det har fungert både mot svangerskapskvalme, migrene og fødsel for min del... Men vet om flere det ikke har virket på.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå