Anonym bruker Skrevet 31. juli 2008 #1 Skrevet 31. juli 2008 Jeg som mamma føler meg forbigått. Men andre som har hatt det slik og hva gjorde dere får å få klemmen og kosen tilbake. Snuppa er 19 mnd.
Anonym bruker Skrevet 31. juli 2008 #2 Skrevet 31. juli 2008 Så det stod noe om dette i Foreldre og barn i dag, men leste ikke innlegget. Bare et tips er alt jeg kan bidra med;)
Anonym bruker Skrevet 31. juli 2008 #3 Skrevet 31. juli 2008 så bra da, jeg abbonnerer på foreldre og barn. godt å få noen tips. Jeg vet det er sytete, men jeg savner kosen, snuppa bare vrenger seg vekk og hyler og skriker. Jeg vet ikke hva jeg har gjort galt. HI
Anonym bruker Skrevet 31. juli 2008 #4 Skrevet 31. juli 2008 Gutten min har aldri villet kose, nå den siste mnd. etter han flte året har han tatt initiativ til å kose mer og mer. IKKE lenge av gangen da, men får i alle fall en kos nå og da
mamman_til _♥♥♥♥♥ Skrevet 31. juli 2008 #5 Skrevet 31. juli 2008 ingen av guttene mine var noe kosete av seg da de var små, men i 2 årsalderen ble de plutselig veldig kosete..) å er det enda:)) jenta har bestandig vært veldig kosete så frykter hun kansje blir omvendt av gutta å ikke vil kose etter fylte 2,hehe.. hmm tips ja.. hva med å legge deg i gulvet å la henne leke oppå deg. tulle å tøyse litt med henne?? vanskelig å gi deg råd altså, men det virket som det var det som hjalp med gutta..
Anonym bruker Skrevet 31. juli 2008 #6 Skrevet 31. juli 2008 Det er en fase du bare må igjennom tror jeg, unger på den alderen har da ikke tid til å sitte å kose, verden må utforskes må vite ;-) Jenta mi er 14 mnd og jeg legger meg ned sammen med henne av og til når hun skal sove om kvelden. Da krøller hun seg sammen inntil meg og sovner, er så kos å ha henne sovende der en liten stund før jeg løfter henne oppi sin egen seng. Nå har jeg eldre barn også, de blir litt roligere og mer tålmodig etterhvert, kan godt sitte i armkroken å se barne-TV f.eks, eller lese en bok. Men det er bare å innse, kosen er det beste med babytiden, jo eldre de blir jo mindre fysisk blir forholdet til mamma, de skal jo løsrive seg fra oss og bli selvstendige individer. Eldste min er skolegutt, og det er ikke så mange klemmer å få lenger, annet enn når han er trøtt om kvelden og kommer krypende opp i armkroken i sofaen...
Gjest Skrevet 31. juli 2008 #7 Skrevet 31. juli 2008 Min har aldri vært kosebaby. Things to do, places to be. Eneste muligheten jeg har til å kose er de to min. etter hun har våknet.
Anonym bruker Skrevet 31. juli 2008 #8 Skrevet 31. juli 2008 Datteren min på 24 mnd nektet blankt å kose lenge. Men nå har det løsnet. Enten hadde det skjedd av seg selv eller så var det fordi vi lekte med kosen litt. Sånn type: "kan du peke på nesen? og så mammas nese. Kan nesen peke på nesen? NESEKOS!!!! " Den syntes hun var supergøy i hele sommer. Noe annet jeg gjorde var å herme etter henne når hun nektet kosen, fordi hun nektet alltid kos med et sånn lurt smil og NEHEI! Så da sa jeg NEHEI tilbake, og etter noen ganger med det var det ikke så morro å si NEHEI til kosen lenger hehe. Hun elsker å bli kost med føttene, vi gikk til fysioterapi i et år, og hver kveld skulle vi drive med sånn taktil stimulering av føttene (trykke-terapi). Hun syntes det var så digg at hun nå strekker ut føttene for å få litt massasje- det er jo kos det også på en måte. Men å sitte på fanget og kose, det gjør hun aldri! Det er helt greit for meg, hun er rett og slett ikke kosetypen sånn sett. Så jeg må få mitt kosebehov dekket gjennom lek og massasjo :-D
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå