Gå til innhold

Noen her med smerter i kjeven?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg sliter med smerter i kjeven. Går til fysioterapeut for nakken og han har foreslått å prøve laser for å se om det hjelper på kjeven. Hva har dere gjort for å bli kvitt dette? Dette er plagsomt. :(

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har hatt mye smerter i kjeven, og har gått lenge til behandling hos fysio for nakken.

Etterhvert som nakken løste seg opp ,så løste også kjeven seg opp ,for å si det slik.

 

Men, jeg er veldig obs på at jeg ikke sitter og "biter tennen sammen", for mange ganger ubevisst så sitter jeg å biter tennene sammen noe veldig.

 

Skrevet

Vært hos tannlege? Min tannlege har foreslått en sånn skinne til å sove med, sånn at jeg ikke skal bite sammen tennene mens jeg sover. Blir jo faktisk en del timer med biting... Man har jo ingen mulighet til å styre bitingen og spenningen man gjør i søvne. :)

 

Skrevet

Jeg har en sånn skinne. Den fungerer bra. Jeg har også gått litt til Cranio Sacral Terapi. Det hjalp VELDIG!! Men det er sikkert ulik kompetanse de har de som kaller seg CS terapeut. Om du bor på Sørlandet har jeg ei veldig flink ei å anbefale. Umiddelbart god virkning.

Skrevet

Vel jeg har gått til fysio med nakken/ryggen i 12 år så jeg tror ikke dette blir bedre kun ved å behandle nakken. :/

Skrevet

Jeg har sagt det til tannlegen min ja, men fikk bare et ark med øvelser jeg skulle gjøre..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...