Gå til innhold

Tro og tvil :o)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Eldstemann mistet sin 2. tann på søndag og den ble behørig lagt i vann i ett "skikkelig" glass som man kan se inn i for at tannfeen skal kunne lukte seg til tanna og legge igjen litt penger.

Før jeg dro hjem på kvelden la jeg ned noen småpenger + litt ekstra fra mormor, men glemte å ta ut tanna!

Ivrig telefon i går om at tannfeè hadde vært der, men HAN hadde GLEMT igjen tanna! Vridde meg litt unna med at kanskje tannfeèn vill komme tilbake for å hente tanna ev legge mer penger på. Kanskje tannfeèn måtte veksle eller noe sånt? Joda han kjøpte forklaringen for han hadde jo ikke tankt tanken på at feèn kunne returnere :o)

I går ettermiddag kom de hjem og da altså, nå mamma, altså, jeg MÅÅÅ fortelle deg noe: Tanna, altså, den har nemlig forvandlet seg til penger, det er helt sant for det så jeg! og jeg så ikke tannfeèn, men det altså det var MER penger der!

Trollfar smilte lurt og lurte tannen inn i skapet, og vi gledet oss over pjokken som med stor innlevelse både tror på tannfeèr og samtidig at tenner bare blir til penger. Heeeelt sant altså:o)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ha ha ha!! Minner meg om niesen min... Hun er en luring, tok ut tanna mammaen hadde glemt igjen og la den i et eggeglass hos mormor kvelden etter for å få dobbel betaling.

 

To forskjellige tannfeer, må vite :)

Skrevet

Herlig med små som fremdeles lar seg "lure" til å tro på tannfèer, påskeharer og julenisser:-)

Skrevet

Ja, det er så HERLIG!!

 

Den samme niesen min var vel på alder med Trollgutten da hun kom til meg og sa med alvorlig mine at hun måtte snakke med meg. Vi satte oss ned og så sa hun "Tante, jeg må bare si deg noe jeg har tenkt på lenge. Jeg vet at det er du som er påskeharen, håper du ikke blir lei deg for at jeg har skjønt det".

Skrevet

Ha ha ha

Hun var sikkert veldig bekymret for om hun kom til å såre deg :o)

De er skjønne, det er helt sikkert!

Skrevet

Hva mener dere egentli!? Fins ikke tannfeen??? Det gjør a' vel; hun ser akkurat ut som tingeling, det har en av unga her sakt som har sett tannfeen faktisk!!!

Skrevet

Helt enig med deg prinsessin, såklart hun finnes og hun er dritpen!!!

Skrevet

Så deilig at de tror på slike ting:o) Den tiden kommer tidsnok...

 

Klart at tenner blir til penger....Og det er bare en bonus når tannfeèn kommer tilbake med mer:o)

 

Kanskje jeg skulle ha trekt noen tenner og betalt huslånet med:-DD

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...