Gjest Skrevet 27. juli 2008 #1 Skrevet 27. juli 2008 Har hatt noen bommer på inseminering og nå er jeg egentlig på vei inn i en IVF behandling, men... Jeg har en helt ok jobb som har gjort det mulig for meg å bruke lønnen min på behandling og reise til Køben en gang i måneden uten at jeg har gått totalt i minus på kontoen. Som dere kanskje skjønner dreier dette seg om økonomi. Ut fra det jeg har regnet meg frem til så vil jeg trenge rundt 100.000,- dersom jeg bruker alle tre forsøkene som er i pakkeløsningen, dette er inkludert spermie, medisiner og behandling X 3. Jeg har ikke noen penger på bok som jeg kan ta av så nå er det av sted til banken, i morgen den dag faktisk... :-> Hvordan har dere andre IVF`ere fått det til økonomisk, tenker først og fremst på de som er alene og bare har en inntekt. Finnnes det noen som helst støtte til oss som er single? Har dere noen gode tips til meg som skal i banken(vil ikke legge ut om hva jeg skal bruke pengene til heller..) Lurer på om jeg skal prøve å refinansiere huslånet mitt å få det inn der i stedet for et forbrukslån...for det er jo sykt dyrt. Alle tips og tanker om tema blir tatt mot med stor takk:-)
Gjest Skrevet 28. juli 2008 #2 Skrevet 28. juli 2008 Det viktige spørsmålet er; Hvordan har dere andre IVF`ere fått det til økonomisk, tenker først og fremst på de som er alene og bare har en inntekt. Noen tips eller svar kan deles? Om ikke her så i innboksen min:-)
Gjest Skrevet 29. juli 2008 #3 Skrevet 29. juli 2008 Nå har jeg veldig lyst å hyle ut; ANYONE??? Er BIM også en slik liten bygd der de som ikke bor fast der blir oversett? Hadde håpet at noen var i samme situasjon som meg og kunne fortelle meg noe nytt, eller såfall gi litt støtte...men hei, jeg er en fremmed i denne bygda:-) Lykke til videre jenter
lubbeline Skrevet 30. juli 2008 #4 Skrevet 30. juli 2008 Hei:-) nei tror de fleste får svar ja, selv om de ikke har bodd her så lenge..men er ferie og sommer stillere her enn vanlig... Vet ikke om mitt svar hjelper deg, for jeg er så heldig at jeg fikk forskuddsarv, så det er vel overhode ikke svar på spørsmålet ditt...men ellers hadde jeg nok lånt penger om ikke;-). jeg tok ett sånn tre forsøkskontrakt , men ser ut som det holder med det ene for meg, er 16 uker på vei i dag:-)
solsikke73 Skrevet 30. juli 2008 #5 Skrevet 30. juli 2008 Hei Folk her pleier å være flinke til å svare, men først og fremst hvis de har noe å bidra med... Det kan jo også som nevnt ha noe å gjøre med ferien. Selv har jeg spart over lengre tid, og i tillegg har jeg en veldig snill far som har bidratt med litt økonomisk støtte. Jeg føler derfor ikke at jeg har så mye å bidra med når det gjelder din problemstilling. Men jeg kan ønske deg lykke til og håpe at du finner en måte å finansiere det på :-)
Gjest Skrevet 31. juli 2008 #6 Skrevet 31. juli 2008 Det var i grunn den type svar jeg var ute etter, tips er flott men det er intr å høre hvordan andre får det til:-) Så tusen takk til dere to som hørete mitt frustrerte rop;-) Og lubbeline, gratulerer såååååå mye!! Håper det samme skjer med meg og selvsagt alle andre som strever med å få til den lille spiren, men vi gir jo ikke opp helt uten videre:-) Jeg har nettopp refinansiert mitt huslån så nå er jeg klar for IVF:-)
Anonym bruker Skrevet 31. juli 2008 #7 Skrevet 31. juli 2008 Hei, jeg vil bare si at flere jeg kjenner, inkludert megselv, har fått igjen penger for medisiner av nav, selvom vi egentlig ikke har rett til det. Du må fylle ut skjemaet som du finner på nav`s sider, så krysser legen din av på om du oppfyller eller ikke oppfyller bioteknologiloven. Min lege har vært grei og krysset av at jeg oppfyller kravene, men jeg vet også om iallefall to stk. som har fått igjen penger selvom legen krysset av at de ikke oppfylte loven... Om du må ta alle forsøkene kan dette bli mye penger på medisiner, så denne støtten hjelper masse. Det er verdt et forsøk, lykke til!!
Gjest Skrevet 1. august 2008 #8 Skrevet 1. august 2008 Tuuuuuuuuuuuuusen takk:-) Kjempe tips som jeg ikke hadde peil på, og jeg har to leger, den ene følger loven til punkt og prikke mens den andre er helt på nett med at single og homofile også bør få muligheten til å få barn. Har time på mandag så da skal jeg ta opp spørsmålet! Tuuuuuusen takk igjen til deg den anonyme:-) Kjenner jeg ble i kjempehumør nå:-) :-) :-)
Anonym bruker Skrevet 1. august 2008 #9 Skrevet 1. august 2008 Så bra at det hjalp på humøret ditt, viktig at vi "medsøstre" hjelper hverandre Skulle gjærne unngått anonymknappen, men tenkte det var lurt å ligge litt lavt angående dette ift legen min osv.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå