Gjest Skrevet 26. juli 2008 #1 Skrevet 26. juli 2008 har klart å holde meg unna paracet ganske lenge..men den siste mnd har jeg måtte begynnt å ta noen ganger når jeg legger meg pga enorme smerter i bekkenet ,tross at jeg går til fysio.. men nå i d siste har jeg måtte ta 2 hver kveld.. jeg har litt under 5 uker til termin..kan jo ikke holde på å ta hver kveld.. hva gjør dere?å er dette mye? er d greit å ta paracet når en har så vondt,selv om d innebærer å ta nesten hver kveld? huff..liker d ikke..men jeg må jo sove om natten..har to andre jeg må ta meg av og ..den samvittigheten tærer litt nå
Mamma'n til blomsterbarna=) Skrevet 26. juli 2008 #2 Skrevet 26. juli 2008 Hva med å bruke sånn smertestillende gel?? Vet ikke om dette er noe gravide kan bruke, men du kan jo høre med apoteket. Dette lindrer jo smerte uten at barnet får i seg så mye av det..
Gjest Skrevet 26. juli 2008 #3 Skrevet 26. juli 2008 hmm..kan nå høre med de..men jeg kan jo ikke putte gelen inni bekkenet å skambenet å alt som er rundt der.. hehe d skal ikke være lett:(
Happiness fødte 16.9 :) Skrevet 26. juli 2008 #4 Skrevet 26. juli 2008 HVa sier legen din da? Jeg har tatt et par kvelder nå for å se om det hjelper på vondter i beina. To om kvelden vil jeg tro går bra, men om det er greit hver dag i 5uker? Søkte litt og daglig bruk i 3.trimester kan gi luftveis problematikk sto det et sted. www.felleskatalogen.no: Graviditet/Amming: Overgang i placenta: Studier og lang klinisk erfaring indikerer liten risiko for skadelige effekter på svangerskapsforløpet, fosteret eller det nyfødte barnet. www.doktoronline.no: Paracet er nok et av de tryggeste midler å bruke i graviditet for det er så gammelt og velkjent at man ville ha observert skadelige virkninger, om noe slikt var tilfelle. I prinsipp sier man at gravide ikke skal bruke medikamenter, for så behøver man ikke å vurdere det enkelte preparat og kvinnens behov. Det synes jeg er en unnvikende innstilling, for selv sagt vil gravide også ha behov for medikamenter fra tid til annen. Da man ikke har observert fosterskader med paracet, kan du føle deg trygg og bruke det du trenger. Hos de fleste forsvinner migrenen i løpet av svangerskapet, så det er ikke sikkert du behøver å bruke så mye. Jeg håper du kan slippe bekymringer og bare glede deg over graviditeten. Tror det er ganske trygt å bruke en såpass lav døgndose. Voksene kan jo ta inntill 8 i døgnet ved behov.
konemor med gutt+spire:) Skrevet 26. juli 2008 #5 Skrevet 26. juli 2008 hei hei. jeg har hatt store bekken plager siden april og av legen min har jeg fått beskjed om at jeg kan ta 2paracet hver 6.time når det står på som verst og at dette overhode ikke er skadelig. fik en gel av legen og den kunne jeg kun bruke til jeg var i 4 mnd. ikke virket den noe særlig heller(gjør for så vidt ikke paracet heller men er bedre like vel). så du kan trygt ta de. men jeg må innrømme jeg var skeptisk jeg også til begynne med og har alsri tatt så mye som legen har sagt jeg kan ta. t så du klarer deg, men ikke så mye at du blir bekymra. vanskelig å kombinere men det går bra
Gjest Skrevet 26. juli 2008 #6 Skrevet 26. juli 2008 kommer ikke til å bruke hver dag i 5 uker..men er i en periode der bekkenet er veldig vondt..å paraceten hjelper meg gjennom natten,å faktisk utover neste dag..men kan jo ikke holde på sånn.. prøver å så godt jeg kan å holde meg til en..men av og til må jeg ta 2.. jeg har ikke snakket med legen min om dette,for d har ikke vært noe tema før nå..men skal til jm på mandag,så jeg får si d til henne ..
kriztie Skrevet 26. juli 2008 #7 Skrevet 26. juli 2008 Legen min sa at paracet er ikke farlig for babyen, men jeg burde ikke ta dem de tre første mnd. Jeg tar paracet annenhver dag pga store smerter i beina og ryggen, å jeg har ikke dårlig samvittighet.
lana<3 Skrevet 26. juli 2008 #8 Skrevet 26. juli 2008 Hvorfor hvorfor hvorfor dropper du ikke den talentløse fysioterapauten og kommer deg til kiropraktor eller manuellterapaut og så hvis du har mulighet til å få deg en akupunkturtime så blir jo smertene mindre.... Hvorfor er det slik at alle skal på død og liv pine seg med å til fysioterapi når det ikke hjelper nesten noen!! Har enda ikke hørt om noen som virkelig sliter etter å ha gått regelmessig til man.terapaut/kiropraktor. Når det gjelder den smertestillende gelen så er det ibux gel og orudis gel og de har virkestoffene ibuprofen og ketoprofen som virkemidler som man egentlig ikke skal bruke i svangerskapet. De er kun lokalvirkende så de er absolutt ikke som ibux tabletter, men de går begge under Nsaids som er betennelsedempende og som det er litt risiko og bruke når man er gravid. Paracet derimot er det ingen problemer med og 2 tabletter til dagen er jo ikke mye det. Jeg selv tar 2 paracet til kvelden pga at jeg ødela bekkenet i sist svangerskap fordi jeg ikke fikk riktig behandling. Gikk også kun til fysioterapi da og det har ødelagt bekkenet mitt.
AK, mamma til Aurora. :) Skrevet 26. juli 2008 #9 Skrevet 26. juli 2008 Jeg annbefaler også kiropraktor på det varmeste, han fikk orden på bekkenet mitt. Jeg klarte nesten ikke å gå, og hvert steg var ett sannt h*****, men etter noen behanndlinger hos han har det gått over, kombinert med sykemelding fra jobb og at jeg har tatt det med ro. Går til gjevnlig behandling ennå, for å holde det vedlike. Merker det er vondt innimellom når jeg har vært litt for aktiv, men det klarer jeg fint å leve med. Ønsker deg lykke til og god bedring!
Gjest Skrevet 27. juli 2008 #10 Skrevet 27. juli 2008 men jeg har hatt veldig god erfaring med fysioterapaut ,har nesten ikke plager etter jeg begynnte hos hu..men nå har d vært ferie,å jeg var ikke hos hu på 4 uker..å har bare hatt en behandling etter d.. nå i denne varmen blir bekkenet verre og,å jeg har fått nåler for bekkenet,som hjalp meg gjennom de 4 ukene hu hadde ferie.. eneste gangen jeg trenger tabl er når jeg skal legge mneg..da er d nesten som om bekkenet skal knekke i to når jeg snur meg i sengen..å av og til knekker d seg på plass,d er helt jæ.. takk for svar jenter:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå