Anonym bruker Skrevet 26. juli 2008 #1 Skrevet 26. juli 2008 samboeren min og hans foreldre tvingte meg til å slette babyblogen som jeg hadde laget av lillegutten vår. det kunne være neggativt for han når han skulle søke jobb, måtte ikke eksponere han for sant og masse dårlige argument.... synes jeg... hva sier dere??!?!
Anonym bruker Skrevet 26. juli 2008 #2 Skrevet 26. juli 2008 Enig med samboeren din og foreldrene hans. Har ingen bilder eller informasjon om babyen vår på nettet.
Ioren Skrevet 26. juli 2008 #3 Skrevet 26. juli 2008 Trenger du å legge ut fullt navn da? Min baby eksponeres på diverse andre fora, men ikke her inne, og heller ikke under fullt navn. Kun fornavn!
!!!! Skrevet 26. juli 2008 #5 Skrevet 26. juli 2008 Personlig er jeg helt enig med samboern din. Men jeg mener at du faktisk bestemmer 50 % over eget barn. Ser ingen grunn til at han skal ha veto.
Anonym bruker Skrevet 26. juli 2008 #6 Skrevet 26. juli 2008 Jeg vil ikke si at det er negativt når han skal søke jobb. Det er jo noen år til, og innen den tid er det nok kommet noe nytt og bloggens tid er forbi. Så lenge du ikke legger ut fullt navn, og er påpasselig med hvilke bilder du publiserer, syns jeg ikke det er noe galt i det
Sunshine med småtroll:) Skrevet 26. juli 2008 #7 Skrevet 26. juli 2008 hva er så negativt med det? Tror virkelig ikke gutten din sin fremtidige arbeidsgiver bryr seg så særlig hva han gjorde da han va baby? "Nei du dreit deg ut da du var baby!Sånne ansetter vi ikke!" eller "Vi så bilde av deg naken da du var (feks) 6 mnd.Vi ansetter ikke naturister". Tåpelig.hehe.sitter å småflirer litt her. Du trenger heller ikke å legge ut fullt navn og annet personlig hvis du eller samboeren din ønsker det.
Anonym bruker Skrevet 26. juli 2008 #8 Skrevet 26. juli 2008 Jeg og mannen min er heldigvis helt enige på dette punktet, vi eksponerer ikke ungene på nettet! Ikke fordi vi er redd for fremtidige arbeidsgivere, men jeg liker ikke tanken på at alle og enhver, kjente og ukjente kan lese og se... Jeg lager godt gammeldags fotoalbum, og fotobøker, de som vil se av venner og bekjente får selvfølgelig det. Vet vi lever i en "ny tid" og at jeg nok har et gammeldags og litt engstelig syn på dette, antageligvis vil ungene selv legge ut bilder av seg selv når de blir større. Men det er et valg de får ta og stå for selv, jeg eksponerer de ikke på den måten.
Anonym bruker Skrevet 26. juli 2008 #9 Skrevet 26. juli 2008 Enig med mannen, barn bør få velge selv om de vil legge seg ut på nett når de er gamle nok til å vudere det saklig. Selv har jeg ikke noe liggende ute med navn, ingen ansiktsbilder før han er noen år eldre enn det bildet viser. Det handler både om sikkerhet og respekt.
Anonym bruker Skrevet 26. juli 2008 #10 Skrevet 26. juli 2008 Har ikke noe med arbeidsmuligheter å gjøre, men jeg synes det er respektløst av foreldre å eksponere barna sine for Gud og hvermann uten at de er gamle nok til å forstå hva det inebærer. Jeg tenker med gru på om min mor f.eks. hadde laget en sånn søt prinsesselogg av meg... *grøss*
Anonym bruker Skrevet 27. juli 2008 #11 Skrevet 27. juli 2008 Er det ingen av dere som har hørt om PASSORD?
Anonym bruker Skrevet 27. juli 2008 #12 Skrevet 27. juli 2008 Bruk kun fornavn og en passordbeskyttet side?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå