Gå til innhold

Hvor mye gir man i dåpsgave? Vil helst ha mange svar:-)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Min fetter skal døpes til helgen og jeg aner ikke hva som er normalt å gi i dåpsgave, moren min lurer også på hva hun skal gi til tantebarnet sitt... Så dere kloke og erfarne damer kan kanskje svare meg?:-)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg synes det kommer an på lommeboka jeg...

Vet ikke hva som er normalt, men jeg tipper mellom 200 og 1000.

Alt ettersom hvor nært forhold man har, hva man har råd til og hva foreldrene ønsker seg til barnet som skal døpes.

En bok til 200 kr kan jo være vel så fin gave, som et smykke til 500...

Skrevet

vi fikk gaver for alt mellom 250 og 10000 :P

 

men rundt 300 gikk igjen hos oss iallefall! :)

Skrevet

Forslag til dåpsgave til en gutt kan være (alt etter hvor mye man har tenkt å bruke) sølvskje/gaffel m el u inngravering, noen liker å få smykker til gutten, en fin sangbok, et lite kunstverk til å ha på veggen, en fondsandel, fotoalbum, leke av en kvalitet som er varig feks tredyrene de har i Helios butikker eller på Bånsull. Jeg tenker dåpsgaver gjerne kan være litt varige gaver, men det avhenger igjen av hvor nær tilknytning man har til dåpsbarnet, synes jeg.

 

Jeg har to jenter selv, den siste er så liten at hun ikke er døpt ennå, men da eldstemann ble døpt satte vi stor pris på alle smykkene hun fikk, kanskje et lite smykkeskrin kunne være en fin gave til en liten jente? Sangbok? Emaljert armbånd? Foruten de samme forslagene som nevnt ovenfor?

 

 

Skrevet

kan nå si hva vi fikk til dåpen til jonas og satte veldig pris på:

 

ramme, sangbok, eventyrbok, kopp i sølv, bestikk i sølv, hardanger barnebestikk, spisesett i porselen (fat, dyp tallerken og krus) medlemskap i boligbyggelag, samt masse penger.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...