tintin Skrevet 26. juli 2008 #1 Skrevet 26. juli 2008 Jeg var his lege på torsdag og da hadde blodtrykket mitt steget til 120/ 90, jeg hadde 2 + på protein og er hoven i bena og fingrene. Det ble sendt henvisning til ul. Og jeg får sikkert time neste uke. Legen sa at dersom jeg ble verre iløpet av helgen skulle jeg ringe legen, men hvordan merker jeg om jeg blir verre?? Jeg kan jo ikke kjenne om blodtrykket stiger !? Er det flere som har de symptomene som jeg har som bare blir sendt hjem? Trodde du ble innlagt på sykehus når en hadde fått svangerskapsforgiftning!?
Silje`mor Skrevet 26. juli 2008 #2 Skrevet 26. juli 2008 Du bør ringe legen hvis du får hodepine eller blir veldig kvalm. Typisk bthodepine sidder forann i pannen og endrer seg når du reiser deg. Trenger ikke å legges inn før man blir dårligere. Ta det med ro og sitt med beina høyt. Bt ditt er ikke så veldig høyt så det er ingen grunn til panikk:) Lykke til:)
Gjest Skrevet 26. juli 2008 #3 Skrevet 26. juli 2008 Var selv hos legen i går, ikke vært helt i form i det siste, så var litt redd for svangerskapsforgiftning. Hadde også litt høyt blodtrykk. Sliter også med hovne hender og ben. Mye kvalm om dagen, og har de siste dagene begynt å gå vondt i hodet. Men legen sa jeg skulle dra hjem, drikke mye vann og slappe av. Er det lurt og ringe føden og høre, eller stole på legen?
Silje`mor Skrevet 26. juli 2008 #4 Skrevet 26. juli 2008 Hvordan var bt og hadde du proteiner i urinen?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå