Skattepus Skrevet 25. juli 2008 #1 Skrevet 25. juli 2008 Hva bruker en gjennomsnittsfamilie i syden 1-2 uker? (vi skal til Hellas eller Spania, vi er 4 i familien - to voksne, et barn på 3 år og en baby på 4 1/2 mnd) Kom igjen, del erfaringene deres
* 5 om dagen * Skrevet 25. juli 2008 #3 Skrevet 25. juli 2008 tja, det varierer. spørs hvor mye mat du skal spise ute, shoppe, være ute, eller tilbringe tiden ute om kveldene. vi regner ca 1000 kr dagen...ikke alltid det går så mye, men om vi handler inn litt,så går det fort penger. Da spiser vi mye ute, og tenker ikke så mye på pengeforbruket. bruker det vi har lyst til.... vi er 2 voksne, og en jente på 6, og en gutt på 1 år ( var i april mnd, 2 uker på gran Canaria)
A4 Husmor.... Skrevet 25. juli 2008 #4 Skrevet 25. juli 2008 Vi bruker et sted mellom 10-12' på to uker. Da lever vi godt og spiser alle måltider ute. I tillegg drar vi på enkelte aktiviter som tivoli, vannland, båttur osv. Kan jo nevnes at vi liker godt å spise litt dyrere middager, men bruker relativt lite på shopping.
tuppemor-75 Skrevet 25. juli 2008 #5 Skrevet 25. juli 2008 vi bruker over 1000 kr pr feriedag. vi bruker mest penger på å spise ute. også går det en del penger når vi er på vannland/tivoli o.l.
dama Skrevet 25. juli 2008 #6 Skrevet 25. juli 2008 mannen min og jeg var en uke på kreta i fjor, vi spiste ute til hvert måltid og handlet med noe hjem, dro på et par arrangerte turer, og vi brukte ca 13 000... det inkluderer taxfree også.. begynner å tro at vi har sløst unormalt mye egentlig.. selvom vi er veldig sparsommelige med penga våre til daglig. i år reiser vi tilbake, og tar med oss unga, 3 år, 5 år, 10 år, og allerede nå har vi spart opp ca 20 000 i lommepenger. kommer nok inn litt til til den sparekontoen. vi har frokost inkludert på hotellet, og vi har planer om å lage lunsj selv de fleste dagene - skal være der en uke - må bli et par dagsturer også.. litt handling også.. vi håper på å ha nok igjen til at vi kan legge i en flatskjerm til veggen i stua når vi kommer hjem igjen..
dama Skrevet 25. juli 2008 #7 Skrevet 25. juli 2008 dæven, når dere bryter det ned i 1000 kr dagen så kjenner jeg at jeg blir litt flau.. hvordan i all verden har vi klart å bruke så mye penger egentlig? det er jo egentlig ganske drøyt å bruke 1000 kr dagen også hmm
Leirha Skrevet 25. juli 2008 #8 Skrevet 25. juli 2008 Vi reise til kreta nå om en uke, skal være borte i 2uker og har regnt med 1000kr dagen. Så åper ikke det går mer! Men har satt av ca 24tusen, i tilfelle
A4 Husmor.... Skrevet 25. juli 2008 #9 Skrevet 25. juli 2008 Før når vi hadde det litt strammere tok vi ut penger og fordelte det på antall dager. Så hvis vi brukte litt mye en dag levde vi billigere neste dag. Funket det også... De siste årene har vi lagt fra oss denne vanen og da bruker vi automatisk mye mer penger. Har vel egentlig ikke 100% kontroll på hvor mye som egentlig går. Selv om jeg liker å tro at 10-12' som nevnt over stemmer. Vær litt obs på at det kan bli en god regning hvis aircondition ikke er inkl....
Lillesnuppis Skrevet 25. juli 2008 #10 Skrevet 25. juli 2008 Jeg skal til tyrkia nå den 10 aug å skal være i 2 uker. Jeg har ikke noen måltider på hotellet og ikke kjøkken så jeg kan lage meg mat på rommet ( frokost assa) Jeg skal ha med meg 8000 å det holder i massevis. Nå er Tyrkia litt billigere enn Spania og Hellas men med 4 stk så kan det fort gå en del penger visst dere skal spise ute hver kveld og shoppe vedsiden av. God tur og kos dere :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå