:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 23. juli 2008 #1 Skrevet 23. juli 2008 han tar av seg bleia og tisser. og det er tydelig at det er en stor sammenheng mellom det og ta av seg bleia og det at han skal tisse 20 sekunder etter på. men potta vil han ikke på, bare på gulvet.. hm.. jeg har prøvd og si at han får gave om han greier det, og han har greid det før, men nå vil han ikke. og jeg vil ha tørt gulv. hvordan få han til og tisse på potta?
Gjest Skrevet 23. juli 2008 #2 Skrevet 23. juli 2008 Hmm, han er nok kanskje litt liten, men du kan jo bare prøve. Ingen av mine gutter har likt å bruke potte. Kjøpte en sånn krakk å stå på for eldstemann skulle tisse som pappaen. Minsten på 18 mnd står også på den og tisser innimellom, men det er bare sporadisk.
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 23. juli 2008 Forfatter #4 Skrevet 23. juli 2008 ja det er sporadisk når småen tisser med vilje også. hm... jeg tror ikke småen vet hvordan en gutt tisser. han har jo bare sett meg vil jeg anta. når han tisser på gulvet mitt setter han seg også ned på huk. hm.. blir det ikke søl når de står?
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 23. juli 2008 Forfatter #5 Skrevet 23. juli 2008 dosete går jo ann. det kan prøves.
Gjest Skrevet 23. juli 2008 #6 Skrevet 23. juli 2008 Nei, det har gått fint her, men eldste var jo over 3 år da han sluttet med bleier :-P Men minsten må jeg holde han når han skal tisse (er ikke snakk om at han skal sitte når broren (helten) står). Hva gjør han hvis du prøver å sette han ned på potten da?
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 23. juli 2008 Forfatter #7 Skrevet 23. juli 2008 før så satt han der og prøvde og fikk det til innimellom, nå så vil han ikke på potta, han vil tisse på gulvet... hehe
Gjest Skrevet 23. juli 2008 #8 Skrevet 23. juli 2008 He he, ja det er nok alderen ;-) Hvis minste min skal dusje og blir satt ned på gulvet uten bleie tisser han garantert etter 2 min. Presser det ut ;-)
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 23. juli 2008 Forfatter #9 Skrevet 23. juli 2008 det er dårlig gjort! hehe... stakkars gulvet mitt (og takk for at jeg har fliser over alt)
EvaL Skrevet 23. juli 2008 #10 Skrevet 23. juli 2008 Hmm, du får tape faste bleien så han ikke får den av da ) Nei, spøk til side, prøv å sett han på do om morningen rett etter at han våkner. Før han rekker å tisse i bleia på en måte, kanskje han da plutselig skjønner hva doen er til og vil gå mer på den neste gang han må tisse og tar av seg bleien.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå