Gå til innhold

Er så trist på vegne av eldste gutten min :o(


Anbefalte innlegg

Skrevet

Han kjøpte seg dyr sykkel for egne penger i 06, etter det har han kostet på den masse for egne penger. Byttet gir, pedaler, felger, dekk ++.

Natt til søndag ble den stjålet :o(

Vi meldte den stjålet, og den står i Falck sykkelregister så vi sa i fra der, og kontaktet forsikringsselskapet.

går fant jeg og mannen den igjen. Helt herpa!!

Glad han ikke er hjemme og ser det sørgelige vraket vi fant igjen.

Forsikringen dekker vel neppe skadene, for det var masse i egenandel med tanke på å få ny sykkel, så da er det vel det ved skade også.

Han er på ferie, og vet ikke noe enda. Han driver med ekstremsykkling, og er veldig stolt av sykkelen han har bygget opp etterhvert, med egne penger han har tjent. Han er 16 år. Og kommer til å bli kjempe lei seg. Har ikke sagt noe enda, vil ikke ødelegge ferien hans.

Forbanna drittfolk som gjør slikt. Skulle ønske jeg fikk tak i dem, da hadde jeg fillerista drittfolka.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Å nei, stakkar :-(

Håper du får tak i de idiotene som gjorde det...

Skrevet

Gjør nok neppe det desverre. Vi fant den 100 m fra der den ble stjålet, langs en gangvei som går i en skog, så det er nok ingen som har sett noe heller, for det ikke hus rundt der.

Skal prøve å få levert den til reparasjon i dag, men likevel tar det tid. Men da vet han i alle fall at det blir sykkel av det igjen.

Også slipper han og se det sørgelige vraket av en sykkel.

Gir, som han hadde byttet ut og forbedret, var bare revet av, framhjulet var borte, der hadde han kjøpt ny forsterket både felg og dekk.

 

Fyttikatta så forbanna jeg ble, og så trist på hans vegne. Hva er det som surrer i hodet på slike folk? Sikkert ikke noe!

 

Er det noen som vet om forsikringen dekker hærverk? Sikkert skader for 3000 :o(

Skrevet

Nei, har ikke peiling på forsikring. Ring de og spør.

 

Utrolig simpelt å ødelegge for andre på den måten. Spesielt siden han har brukt mye tid og krefter på den :-(

Skrevet

Vet desverre ikke om forsikringen dekker hærverk... Ville bare sende litt medfølelse over nett. ÅH! Så utrolig dårlig gjort, synes skikkelig synd på gutten din. Håper forsikringen dekker skadene og at han får bygd den opp igjen.

Skrevet

Vi setter den i stand uansett, men håper jo forsikringe dekker noe.

Vi må jo bare sette den i stand for han.

Blir så lei meg av å tenke på det, lå våken lenge i går kveld og tenkte og tenkte....

Takk for sympatien.. Hjelper jo litt ;o)

Skrevet

Usj, slikt er bare..

Ååå, jeg blir forbanna innvendig!

 

En ting er å stjele - en annen å ødelegge den på gøy i tillegg!!

Utrolig dårlig av folk å ødelegge for andre!!!

 

 

Sender sympatiklemmer og *ønske om å filleriste folka sammen med deg - tanker* ;o)

Skrevet

Huff stakkars gutten din :(

 

Samme skjedde her.

Gutten min på 10 hadde spart i 1 år og kjøpte seg trikse-sykkel for pengene. Etter bare 3 uker så punkterte den. Den stod på utsiden av huset punktert og låst, men allikevel har noen vært å tatt den :( :(

 

 

Skrevet

Ja, det er forfærdelig at det er noe vits i å stjele sykkler, men det er jo noe av det som blir stjålet mest. Noe av syklene selges sikkert videre, så man bør aldri kjøpe brukt uten kvittering på at den er kjøpt et sted.

 

Er glad han er på ferie nå, og jeg vil ikke si noe til han heller før han kommer hjem, nå skal han få kose seg sammen med kameraten sin.

Gutten min på 8 ville sende bilde av den til han, men jeg fikk heldigvis stoppet han. Sa han gjerne kunne sende meld til storebror, men hysj om sykkelen hans...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...