The_Baby_Container_4Trimester Skrevet 21. juli 2008 #1 Skrevet 21. juli 2008 Jeg har fått time til ul og ctg etterpå i dag. Babyen min er så dorsk! Han har aldri vært noen fotballspiller, men før ferien så pleide han i alle fall å bli aktiv rett etter at jeg hadde spist lunch på jobben. Er tilbake på jobb etter ferien nå, har spist og kjenner ikke noe! Jeg vet at han levde i går for jeg har hjemmedoppler, men det er så merkelig at han ikke gir livstegn fra seg! Er 33 uker på onsdag. Flere som opplever at de ikke merker noe til bebisen? Jeg har måttet droppe hele "tell trivselen" prosjektet, for jeg har aldri tid til å sitte stille så lenge at jeg kan telle 10 bevegelser. Ikke fordi jeg er stressa, men fordi det tar så laaang tid å ha 10 bevegelser. Hva kan være årsaken til dette mon tro?
C@milla *EMIL* Skrevet 21. juli 2008 #2 Skrevet 21. juli 2008 åå.. det er ikke godt å si. Håper alt står bra til! Godt du har fått deg time på ul altså! Reagerer han ikke på kald drikke heller? det gjør som oftest min.. han kan ha dager der han er veeldig rolig.. men kjenner alltid litt liksom.. Han kan jo ligge inn mot ryggen eller lignende også, men nå begynner han å bli så stor at du bør jo kjenne selv små bevegelser tror jeg. Men det er lite spark hos meg også, bare de der glidende bevegelsene, og hikkingen.. den har roa meg mange ganger! Så lenge han hikker er alt fint tenker jeg:o)
The_Baby_Container_4Trimester Skrevet 21. juli 2008 Forfatter #3 Skrevet 21. juli 2008 Det er sikkert bare jeg som er hysterisk. Jeg kjenner hikking av og til, men ikke hver dag. En annen ting er at jeg aner ikke hvor mye live som er "lite" liv heller. Men de var veldig hyggelige på føden, gudsjelov.
C@milla *EMIL* Skrevet 21. juli 2008 #4 Skrevet 21. juli 2008 ja det er vanskelig å vite når vi er førstegangs da.. syns det jeg også. Bra de er der for oss på føden, er jo det viktigste som kan skje oss i livet dette! ) Lykke til, håper alt er bra med den lille.
MammaMia=) Skrevet 21. juli 2008 #5 Skrevet 21. juli 2008 Har ei på jobben som måtte til ul flere ganger i løpet av de 2 siste mnd av svangerskapet fordi hun ikke kjente noe form for liv nesten.. Det viste seg at gutten hennes lå å sov så å si hele tia.. Ikke noe fare med han, men lå bare å sov. Sov visst en del etter fødsel også, men har tatt igjen det nå.. Så trenger ikke være noe galt, men greit å være på sikre sia selvfølgelig.. Lykke til..
Trulte troll Skrevet 21. juli 2008 #6 Skrevet 21. juli 2008 Jeg merker nesten ikke noe til babyen, jeg heller. Jeg er ca. 30 uker nå, og jeg kjenner ikke liv hver dag. I går sparket det fire-fem ganger, og det er først når jeg legger merke til liv at jeg husker at det er noen dager siden sist. Mulig jeg ikke har tid til å kjenne etter skikkelig... Når jeg først slapper av skikkelig, sover jeg :-)
The_Baby_Container_4Trimester Skrevet 21. juli 2008 Forfatter #7 Skrevet 21. juli 2008 Phew. Godt å høre. Skulle ikke forundre meg om han ligger og sover 90% av tida. Faren hans har også et godt sovehjerte:-)
The_Baby_Container_4Trimester Skrevet 21. juli 2008 Forfatter #8 Skrevet 21. juli 2008 Du høres veldig travel ut :-) Men du er ikke bekymret? Sikkert bare jeg som stresser meg opp uten grunn, men det er nå greit å sjekke det opp når de er såpass hyggelige på føden :-)
Malin&TE Skrevet 21. juli 2008 #9 Skrevet 21. juli 2008 Hei! Har det akkurat på samme måte som deg. Syntes det bestandig har vært "lite" liv i magen. Hører om folk som får vondt når babyen driver å sparker og turner inni der, men jeg har aldri fått vondt! Orker heller ikke drive på med "tell trivselen", for det er nesten umulig!. Men jeg ha vært til utallige ultralyder, og hundrevis av ctg'er og alt er bare bra med lillegutt Heldigivis! Var på ctg & ul for 2 timer siden! Alt bare fint, men jeg bekymrer meg alikevell.. Men legene og jordmødrene har sagt at alle babyer er forskjellige, noen er simpelthen bare mye roligere enn andre. Så jeg har slått meg til ro med at jeg har en rolig, liten gutt i magen Fordet om jeg kjenner bekymringen sniker seg over meg omtrent hver dag.. Jeg er faktisk mentalt sliten, og kjenner at jeg snart ikke klarer mer,. Har egentlig bare lyst å få satt i gang fødselen, men jeg skal vel klare å vente litt til! Er forresten 37+0 idag, så det er ikke så veldig lenge igjen.
The_Baby_Container_4Trimester Skrevet 21. juli 2008 Forfatter #10 Skrevet 21. juli 2008 Godt å høre at andre også for det undersøkt. Føler meg meg jo letter hysterisk. Men det skal bli godt å finne ut hvordan han ligger og hva han driver med, hvor stor han er og mengde fostervann..
Liagora med 2 jenter Skrevet 21. juli 2008 #11 Skrevet 21. juli 2008 Jeg og synes det er mindre liv, har lyst å ringe føden...meeen føler meg så overhysterisk. Men på en annen side så er det jo derfor de er der, ikke for å sitte å drikke kaffe.
Malin&TE Skrevet 21. juli 2008 #12 Skrevet 21. juli 2008 Centia : Syntes du skal ringe føden jeg, hvis du er bekymra! De er jo der for en grunn, og det er bedre at du får sjekka om alt er greit, enn at du skal gå å bekymre deg..
C@milla *EMIL* Skrevet 21. juli 2008 #13 Skrevet 21. juli 2008 Jeg håper det gikk bra med deg idag... Kan du fortelle om alt er vel?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå