Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Synes dere det er rart med bare kaker og kaffe i en dåp? Moren min sier at det er flere og flere som kun serverer dette nå. Vet ikke hva jeg synes selv faktisk. Hun sier at vi da slipper å styre med noe,for bake kan familiemedlemmer gjøre,så fikser vi kaffen selv. Ikke blir det dyrt heller.. hmmm...

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Selv elsker jeg fest, morro og familie. Og siden jeg har et narkotisk forhold til deilig mat vil det for meg være en selvfølge å servere middag eller noe annet spiselig. Og masser av kaker til dessert. Men når det er sagt er det din dåp og her bestemmer ingen andre en deg. Jeg liker å bruke penger på familien. Så får heller andre ting vente litt.

Skrevet

Så sant,så sant! Jeg er også veldig glad i mat,så jeg heller vel litt mer over til å servere iallefall en gryterett eller noe! Men samboer vil gjøre det lettest mulig,men vi får se:) HI

Skrevet

Vet du.. jeg syntes gryterett er sååååå mange ganger kosligere enn bare kaker. Du har sikkert ei venninne som kan komme å hjelpe deg med forberedelsene og kanskje også serveringen.

Skrevet

åå nå ble jeg sulten:):)

Skrevet

Ja,er helt enig i det. Ikke er jeg noe særlig kakemonster heller.. Men et matmonster:p Og ja,jeg har ett par venninner som gjerne vil hjelpe! Da får jeg bare overtale samboeren da:p

Skrevet

vet ikke hva som blir vanligere og vanligere, men her er vanlig med mat og så kaker og kaffe etterpå.

 

Men får være opp tul hver enkelt hva man vil servere :)

Skrevet

Lykke til HI. Gå for noe enkelt, som du liker å lag. Folk er som oftest litt mere glad i mat en kaker... men kaker er også helt ok.

Skrevet

Mer og mer vanlig? Sist jeg var i dår, er for ca 28 år siden, og da besto bevertningen av kaker og kaffe.

Altså, hva er formålet med dagen? Etegilde?

Skrevet

Når man skal i kirken og i selskap etterpå som gjerne varer en stund, så er det nok godt å få mat. Jeg har vært i andre typer selskaper før med kaker og kaffe, og det er litt kjedelig å være kjempesulten etter en stund da, med bare kaker og kaffe tilgjenelig. Jeg blir ihvertfall uvel av det hvis jeg inntar det uten å spise mat og være mett først. Derfor hadde jeg ikke arrangert annet enn kortere selskaper med kun kaker og kaffe.

 

Jeg skal absolutt servere mat i dåpen, men har ikke verdens beste råd akkurat nå, så det må bli noe som ikke er så dyrt. Ellers er jeg nok heldig som har en kokk til bror som skal hjelpe oss med å lage tapas, så vi sparer masse på å lage selv.

Skrevet

Det blir en gryterett,samboer ble med på det!:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...