November nurk, i Desember Skrevet 19. juli 2008 #1 Skrevet 19. juli 2008 Hei. Noen som vet hvordan det er med navel piercing? når bør jeg ta den ut. Hører snakk om at den kan knekke?! Tenkt at jeg kanskje tar den ut hvis navlen begynner å tyte ut. Men er det noen som anbefaller å fjerne den etter en viss antall uker eller noe? Trenger svar. (mye rart en skal bekymre seg for altså)
Girlygirl83 Skrevet 19. juli 2008 #2 Skrevet 19. juli 2008 Min lege anbefalte å ta den ut så fort som mulig. Helst før magen begynte å vokse. Husker ikke detaljene, men har du den i kan den gi stygge arr. Jeg syns forøvrig at hullet der piercingen min var er blitt skikkelig strukket nå.Ikke noe pent. Aner ikke om det går tilbake når magen går ned, men håper det!
Gutt08<3spire13* Skrevet 19. juli 2008 #3 Skrevet 19. juli 2008 Det kommer sikkert litt ann på hvordan din piercing sitter osv, er ikke alle som behøver og ta den ut. Jeg hadde min til uke 22, da begynte den og henge litt løst på en måte, navlen har jo begynt å vokse litt ut. Jeg tar den i litt innimellom for å prøve å unngå at det gror igjen, for jeg synes også at hullet ble så strukket og vil gjerne få den i når svangerskapet er over, så kanskje det skjules.
tanyathe Skrevet 19. juli 2008 #4 Skrevet 19. juli 2008 ta den ut så fort som mulig sier jeg, jeg ser ikke ut.... selv om jeg tok den ut tidlig min navle er et skrekk eksempel på det med piercing
har blitt bleieskifter igjen Skrevet 19. juli 2008 #5 Skrevet 19. juli 2008 Jeg fikke ikke beskjed av lege/jordmor om å ta ut min navlepiercing. Så lenge jeg følte det ok kunne jeg bare ha den, men i uke 22 når navlen begynte å poppe ut begynte det å bli rødt rundt den, ikke som infeksjon men mer som "gnagsår" pluss at det ble ubehagelig å komme borti, så da tok jeg den ut.
PrincessElisabeth Skrevet 20. juli 2008 #6 Skrevet 20. juli 2008 vil legge til at man kan få stygge arr uansett om man har piercingen i eller ikke. Jeg for min del har hatt piersing i snart 10 år, og har ikke hatt noen piercing i hullet på sikkert 3-4 år. Min er kjempestygg nå, og det har kommet strekkmerker i den også. Da jeg gikk gravid første gang var det noen som prata om at piercingen hadde sprukket opp, slik at det ble et stort sår. Hvorvidt dette er sant eller ei kan jeg ikke svare for, men hørte noen snakke om det. Veldig positivt svar fra meg her, men tenkte at jeg kunne si ifra slik at du ikke håper at det skal være kjempefint siden du tok den ut.
har4barn Skrevet 20. juli 2008 #7 Skrevet 20. juli 2008 Jeg hadde i min i 3 1/2 svangerskap + ved fødslene. Har ingen arr der i dag heller. tok den ut i vinter grunnet utskrapning, og har ikke satt den i. Syntes jeg begynte å bli litt gammel . Tror arrdanelser er veldig individuelt - både med og uten piercingen. Tror det er veldig mye "overtro" i forhold til dette med piercing i svangerskapet. Jeg syntes magen min var fin med pynten sin, jeg . LYkke til!!
<3lille spire,mor til 2<3 Skrevet 20. juli 2008 #8 Skrevet 20. juli 2008 er vel også pga innfeksjons faren man ikke burde ha piercing i navelen.
trollmor85 Skrevet 20. juli 2008 #9 Skrevet 20. juli 2008 jeg tok min ut da jeg begynte å få mage (var med førstemann) og har fått ett stygt merke etter den, så tok den sikkert ut for sent.
November nurk, i Desember Skrevet 20. juli 2008 Forfatter #10 Skrevet 20. juli 2008 Takk for svar dere. forskjellige erfaringer her som med alt annet. Ei venninne snakka om "gravid smykke" Noen som har hørt/erfaring? Jeg er i uke 20 å har i smykket ennå. syns det ser pent ut ennå (med mage)
sivanneg Skrevet 20. juli 2008 #11 Skrevet 20. juli 2008 heihei:) e tok min ut før 2 uka sia.. (e e 17 uka på vei no:) men e syntes åkkså d hålle ætter den ha strokke se å ser egentli bærre ækkelt ut.. + at d ha bynt jør litt ont dær, så lura på om e tok den ut litt før seint..
TingeL Skrevet 20. juli 2008 #12 Skrevet 20. juli 2008 hei! setter du en ring der,bør du ikke tenke på å ta den ut!har hatt i min i alle år,går m 5 bebisen nå-hverken strekkmerker rundt,eller "utvidelse" av hullet!(hadde en ring "nedi" der,den fikk jeg beskjed om å ta ut under fødsel da...hehe kanskje ikke så rart!) mvh
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå