Gå til innhold

Hvor mye bruker dere i bleier hver måned?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hilsen fra vordende mamma som regner på økonomien.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg harigrunnen aldri regnet på det, men ca 150 kr pr mnd vil jeg tro. Endel mer når minstemann var nyfødt fordi han bæsjet i ett kjør og måtte stadig ha nye bleier. Nå er han 1 år og det går bare 4-5 bleier i døgnet.

Skrevet

Ca 100kr veka (kjem litt an på kor vi kjøpe bleiene), men har to som bruka bleie da. Blir +/- 400kr her. Så du kjem nok opp i 200 (+/-)kr mnd med bleie vil eg tru, men i begynnelsen er dei billigare:)

Skrevet

bruker vel 4 pk i mnd(betaler for 3...så rundt 150 kr) det er inkl bleiene i barnehagen.

Skrevet

Ca 200,- kanskje..?

 

Nå har jeg heldigvis bare én bleieunge, men i et år brukte begge bleier. Det var dyrt.

Skrevet

Max hundre kroner, bruker bleiene de har på ultra, slike first price bleier, de er kjempebra og koster bare rundt 50 kr for en pakke med ca 40 bleier.

Skrevet

Jeg kjøper first Price-bleiene, og bruker litt over 100 kr i mnd.

Skrevet

Jeg kjøper eskene på Rema til 70 kr, bruker ca 2 esker i mnd. (litt mindre)

(74 bleier i str 5 og 88 bleier i str 4)

Skrevet

Ikke mer enn det? Jeg så for meg dobbel pris.

Ja, da blir det jo ikke så dyrt da.

 

:-)

Skrevet

Vi kjøper også eskene på Rema. En eske holder drøyt 3 uker så vi bruker vel i underkant av 100 kr pr mnd på bleier. Det er ingen stor utgiftspost lengre slik det var for en del år siden.

Skrevet

Tror vi bruker ca kr 200,- i mnd

Skrevet

Nei det er ikke bleier som koster med å ha barn egentlig. Er uteklær, sko, barnehage, SFO osv som koster.

Gjest Nydelige Christina+spire!
Skrevet

Vi bruker max 80kr i måneden vi..kjøper bleier på Kiwi til ca 40kr per pakke.

Heldigvis har vi alltd vært fornøyde med blilligbleier..så har aldri vært dyrt for oss med bleier:-)

Skrevet

150kr i mnd tenker jeg:) Kjøper 4pk med Libero på Kiwi :D

Blir litt dyrere nå da vi straks får 2 bleiebarn;)

Skrevet

Vi bruker ikke penger på bleier vi. Har tøybleier nemlig.... Kjøpte gammeldagse brettebleier, de regner jeg ikke som en utgift fordi de kan brukes som vaskefiller i hundre år framover. (Ellers kostet de 189 kr for 24 stk) Alt jeg har brukt penger på er bleietrekk, en utgift på under 300 kr.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...