Gå til innhold

Mødrehjem/Familiesenter


Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen som har erfaring med opphold på disse? Hvor i landet, og hva syns du? Hva gjør de for å hjelpe deg?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nanna Maries hjem på nordstrand i Oslo anbefales. Fantastiske mennesker der. Samtidig er det ikke overkontrollert der, og man har mye frihet=)

Skrevet

Hva er et mødrehjem/familiesenter?

Litt uvitende kanskje, menmen......

Skrevet

har vært på solstrand på karmøy i tre mnd. hva de gjør for å hjelpe en?, men de er der for deg og skal veilede deg i forhold til oppgaven å være mor.

 

 

Skrevet

Det er for rusmisbrukere, lettere tilbakestående damer som har dratt på seg en unge og samfunnet ikke har troen på at disse kan ta vare på barna sine selv. I stede for omsorgsovertagelse har samfunnet derfor fått disse damene til å skrive seg inn selv for hjelp å råd til å ta vare på egne barn. Det er også noen jenter der som er SVÆRT unge. Men disse klarer seg stort sett selv om de har ok familier. Mest tapere.

Skrevet

Et lite snev av sanhet mener jeg det er i det anonyme innlegget over. Klart du kommer ikke på mødrehjem for samfunnets penger om det ikke er noe riv ruskende galt. Men syntes det er flott at folk får hjelp.

Skrevet

Godt beskrevet:-) Det er akkurat sånn det er, men det er ikke "lov" å si det så direkte.

Skrevet

Foreldrene får veiledning i å se og forstå barnet og i hvordan de kan møte barnets ulike behov. Vi vektlegger hvor viktige de selv er for barnet.

 

Rachel Grepp Heimen ønsker å gi hjelp til selvhjelp. Mange av våre beboere har et stort og sammensatt hjelpebehov. Mange mestrer ikke oppgaver som å bestille en legetime, holde avtaler eller betale regninger. Ofte er beboernes kunnskaper i norsk og om det norske samfunnet mangelfulle, og de forstår ikke hva som forventes av dem. Vårt mål for arbeidet er at de gradvis skal mestre flere av slike oppgaver selv. Utfordringen er å ikke gjøre oppgavene for dem, men bruke tid og ha tålmodighet nok til å gå sammen med dem mot målet.Oppholdet på Rachel Grepp Heimen blir tilrettelagt utfra den enkeltes behov. Dette kan variere fra tett oppfølging med krav om deltakelse i bestemte grupper, tilstedeværelse i fellesmiljøet og oppfølging i leiligheten, til saker der vår oppgave først og fremst er å være veiledere og støttespillere

 

Skrevet

Morra til fosterbroren min bodde på mødrehjem da hun fikk ei jente. Hun hadde rusa seg igjennom svangerskapet. Hun fikk beholde jenta til hun var ca. 2, da overtok barnevernet jenta. Som var døv pga morens misbruk.

Skrevet

Hva med å være hjemme i egen leilighet og få litt hjelp på helsestasjonen som oss andre? Det er aldri lett å være småbarnsmor.

  • 1 år senere...
Skrevet

At det kun er for rusmisbrukere og tenåringer kan ikke være sant da verken jeg eller samboer er noen av delene.... Kan noen komme med noe saklig info (gjerne erfaringer) fra eksempelvis aglo i stjørdal...

Skrevet

Kjenner ikke det mødrehjemmet du nevner, dessverre. Men har arbeidet i et mødrehjem en kort periode, og synes det er et uunværlig tilbud.

 

Til dere som rakker ned på kvinner som benytter seg av denne type hjelp, det er et tegn på innsikt og modenhet at man oppsøker hjelp når man trenger det. Det er INGENTING imponerende med mødre som insisterer på å greie seg selv når de ikke mestrer hverdagen, og det går ut over uskyldige barn.

 

Disse taperne dere snakker om er individer som oss her inne, og de er ikke alle rusmisbrukere. Mange har selv hatt en oppvekst med omsorgssvikt, og er redd for å gjenta historien. Har man selv aldri fått kjærlighet, er det ikke så lett å vite hvordan man skal gi kjærlighet heller.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...