Anonym bruker Skrevet 19. juli 2008 #1 Skrevet 19. juli 2008 Har dere rutiner på små babyer? Når står dere opp?Når legger dere babyn,og dere selv?Tar dere bad på kvelden på de små,eller morgenen? (ikke hver dag da). Når tar dere kveldsstellet? Fungerer rutiner på så små? Takk for svar:)
mor_til_2_84 Skrevet 19. juli 2008 #2 Skrevet 19. juli 2008 Hjelpes, nå føles det ut som evigheter siden jeg hadde baby i hus, og sønnen min er ikke mer enn 2 år.. Vi hadde vel til en viss grad rutiner på ting som å bade osv. Men siden jeg ammet, så fulgte jeg bare det jeg følte at barnet krevde/ønsket. Ga mat når han var sulten, og la meg og sto opp utifra hva som passet han den aktuelle dagen. Jeg følte at det tok ganske lang tid å komme inn i rollen som mamma, og innarbeide rutiner. Men på et merkelig vis, ble det bare ordning på alt etterhvert. Men tror ikke du trenger å føle press på deg allerede nå på å få daglige rutiner. Ikke på ALLE områder ihvertfall. Du må bare føle deg frem.
Anonym bruker Skrevet 19. juli 2008 #3 Skrevet 19. juli 2008 Hadde ingen rutiner så tidlig, de kommer av seg selv etter hvert. Jeg badet baby om morgenen for da var hun mest opplagt, badet en gang i uken. Nyt babytiden og stress ikke med masse rutiner:)
AndreVonDrei Skrevet 19. juli 2008 #4 Skrevet 19. juli 2008 Vi har en baby i hus på to mnd. Har ikke akkurat noen rutiner som sådann enda, men vi prøver jo å legge til rette for det. Pysj om kvelden, mørkt om natten hvis han vil opp å ha mat og bading om morgenene -nar han er mest opplagt, som hun over sier. Det går jo litt på hvordan det har blitt med søvn og mat, så jeg tror det er vanskelig å innarbeide noen rutiner før de tingene er "i orden" :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå