lillesøster skal bli storesøster Skrevet 18. juli 2008 #1 Skrevet 18. juli 2008 Jeg syntes det å være en mamma/bli kallt mamma gikk ganske greit, men husker hvor rart det var når unger på gata sa når jeg gikk forbi; se på hun dama, eller du dama... Dama, hvem var det? en dame er jo en voksen... Følelsen å plutselig være voksen var skremmende. Jobbet i barnehage også da jeg var 18, og ungene spurte er du jente eller dame, hva skulle jeg svare da? jeg var jo en voksenperson for de, dermed var jeg vel dame også for de?! Hilsen en voksen jente;)
Mille** Skrevet 18. juli 2008 #2 Skrevet 18. juli 2008 Hehe....føler meg heller ikke som ei dame, syns jente passer bedre. En pasient på jobben pleier å kalle meg for lillepia. ;o)
blond Skrevet 18. juli 2008 #3 Skrevet 18. juli 2008 Jeg synes det er merkelig å kalle ungjenter for "dame" til barna mine, men for dem er "jente" en liten person som er rundt deres alder. Så da blir det "dame" selv om vedkommende er 15... Det spørs vel hvilken rolle vedkommende har. Om hun står i butikk er det naturlig å si "gi denne til dama", men om det er noen man har nær kjennskap til bruker man navnet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå