1222 Skrevet 17. juli 2008 #1 Skrevet 17. juli 2008 Noen som har født før som har noen erfaringer med modningsrier som varer i flere døgn? Selv har jeg hatt delvis sterke/delvis svake sammentrekninger som har vart i 2 døgn. I tillegg har jeg hatt en god del slimblandet blod i disse to døgnene. Er fødsel rett rundt hjørnet, eller kan det fortsatt ta mange dager, uke?
2gull+spire Skrevet 17. juli 2008 #2 Skrevet 17. juli 2008 Heia.. Har ikke født før, men trodde man burde ringe til føden om det kom blod? Står det på et ark jeg fikk på svangerskapskurs..
*bubbs* Skrevet 17. juli 2008 #3 Skrevet 17. juli 2008 Jeg har ikke født før, men jeg har også hatt masrier i noen dager nå. Regner med at de vil bli til ordentlige rier snart. Det går vel ikke an å si noe for sikkert om hvor lang tid det er igjen. Alt fra i natt til om en uke regner jeg med? Når har du termin da?
1222 Skrevet 17. juli 2008 Forfatter #4 Skrevet 17. juli 2008 termin 25. juli. Du? er maseriene dine vonde, slik at du blir litt satt ut av dem?
*bubbs* Skrevet 17. juli 2008 #5 Skrevet 17. juli 2008 Jeg har termin på mandag (21. juli). De er vonde, men ikke uholdbare. Kanskje som sterke menssmerter? Også blir jeg litt kvalm/uvel av dem. Tipper de ordentlige riene er mye verre. :-/
Edelweis Skrevet 17. juli 2008 #6 Skrevet 17. juli 2008 jeg har termin 27 juli å har sittet med maserier i flere dager nå. til og med når jeg ligger å bare hviler, så kommer det. å jeg blir sliten av dem. må puste meg gjennom dem liksom. håper det blir til ordentlige rier snart, for slik som dette kan man ikke gå stort lenge..
Gjest Skrevet 17. juli 2008 #7 Skrevet 17. juli 2008 jeg vet ikke helt hvor lenge det kan holde på jeg, men slenger meg på for jeg er litt i samme båt nå.. tror jeg..Kan maserier være som vonde mensensmerter? Som kommer og går? Har hatt det i 4-5 dager nå.. også blir jeg og uvel/kvalm samtidig..Men de tar seg ikke opp.. bare veldig ubehagelig, ikke smertefult..Og det blir liksom ikke verre.. er det modning dette da? har jo ikke termin før 5. august..Men er så lei nå..
1222 Skrevet 17. juli 2008 Forfatter #8 Skrevet 17. juli 2008 Ja, her er vi visst flere i samme båt:-) Samme erfaring som dere, ikke slik at det er skikkelig vondt, men det er til tider slik at jeg må konsentrere meg om å puste meg igjennom dem. Jeg har ringt føden to ganger, pga blødninger/slim og de mente det var modningsrier. Håper ikke jeg skal gå slik i mange flere dager, for det tar på humøret kjenner jeg, og blir jammen meg sliten, kvalm og uvel av det. Prøver å hvile mest mulig jeg nå. Jordmoren på føden sa at dte var det lureste, å prøve å gå det i gang ble bare krøll sa hun, fødselsriene kommer når kroppen er klar som hun sa. Lykke til alle sammen:-)
lilletulle08 Skrevet 17. juli 2008 #9 Skrevet 17. juli 2008 må det komme slim/blod for at det skal være rier?
Mmiljemors¤prinsesse¤+baby Skrevet 17. juli 2008 #10 Skrevet 17. juli 2008 Hei slenger meg inn under her.. De siste kveldene har jeg kjent noe stikkinger i ryggen og litt i magen som kommer i tak... Men de har liksom forsvunnet utover natta og så begynt igjen neste ettermiddag.. Menssmerter har jeg masse av og. Er det samme som dere har trur dere? Men jeg vil ikke være for håpefull enda, har ikke termin før 4 aug. Trur ikke det trenger å komme slim eller blod når riene er igang...
1222 Skrevet 17. juli 2008 Forfatter #11 Skrevet 17. juli 2008 Lilliebaby: Jeg tror ikke det er noen nødvendig sammenheng med riesmerter og blod/slim for at det skal være modningsrier. Jordmor sa til meg da jeg ringte at det kun var et tegn på at ting skjer i livmorhalsen og at slimproppen løsner seg opp.
1222 Skrevet 17. juli 2008 Forfatter #12 Skrevet 17. juli 2008 Mmiljemor: jeg vet ikke om det er det samme som meg, men jeg tror jeg må si at det jeg kjenner er litt sterkere enn direkte stikninger, kan kanskje kalle det langvarige stikninger..
Mmiljemors¤prinsesse¤+baby Skrevet 17. juli 2008 #13 Skrevet 17. juli 2008 Okey, de er ikke der lenge... 20 sek kanskje.. Kommer og går også. Men de har liksom forsvunnet etterhvert og. Men føler liksom på meg at det ikke er det og at det burde gjøre vondere i såfall.. Ikke at de ikke er vonde, men mer ubehagelige... Vet ikke jeg, har aldri opplevd det før;)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå