Gå til innhold

Hvem har hørt hjertet til fosteret??


Anbefalte innlegg

Skrevet

.. og har noen blitt undersøkt med dopler uten at dere fikk høre hjertelyden??

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei=)

Jeg er i uke 11 og var hos jordmor idag men hørte ikke hjertelyden. Fosteret ligger så langt nede i bekkenet at det enda er litt vanskelig. Men skulle komme tilbake om 2 uker for da er det nok så sikkert at vi hører det.. Dopler? Hva er det? =P

Der hvor jeg var leitet hun med en trådløs "fjernkontroll"-liknende sak=P Vet ikke hva det heter..

Hvor langt er du på vei?

Skrevet

JEG!!!! ååååå har nettopp vært på ul og både hørt og sett hjertet slå og slå og slå som om fosteret fikk betalt for det:) det var heeelt fantastisk! fikk til og med et lite vink fra en pitte liten arm:) jeg er bare 8+5, men de tusen kronene jeg betalte var jammen meg vel brukte penger:) hurra hurra hurra, jeg bekymret med uten grunn:)

Skrevet

Var på første kontroll på tirsdag, er 10+4, og legen sa det var for tidlig til det. Men har sett det slå på ul, så vet at det fungerte for noen uker siden i hvertfall;) (Var på ul pga starttrøbbel)

Skrevet

Hei MinLilleSpire :) Jeg tror jeg er rundt 10-11 uker, men har veldig usikker termin forløpig (skal til privat ul om noen uker)... var hos lege i dag, hun hørte etter hjertelyden, men fant den ikke.. ble selvfølgelig skuffet jeg.. hadde altfor store forventninger til idag.. menmen.. jeg får smøre meg med tålmodighet til ultralyden :)

 

Dopler er denne fjernkontroll-saken ;-) Den kan brukes i ulike sammenhenger. Som f.eks å lytte etter hjertelyden hos foster, eller sjekke puls/blodgjennomstrømming i beina hos eldre (for å sjekke om veneklaffene fungerer som de skal... ) :-)

Skrevet

Jeg har doppler og hører hjerteslaga fint med den. Hørte de første gang forrige uke, er en hærlig lyd:)

Skrevet

Vi var på UL i dag og fikk både se og høre hjertet slå som bare det :)

7+6 i dag.

Forsøkte å finne hjertelyden hjemme med egen doppler i går, men klarte det ikke...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...