lenech Skrevet 16. juli 2008 #1 Skrevet 16. juli 2008 bare lurte på hva folk syns om det og tid man burde starte på det visst man vil prøve?
Elviraen Skrevet 16. juli 2008 #2 Skrevet 16. juli 2008 Hei, jeg har akk kjøpt det og starta med en gang.........akk hatt en SA tror jeg.......en kraftig mens tre dager over tiden...så bare tar noen nå for å stabilisere hormonene.....
lenech Skrevet 16. juli 2008 Forfatter #3 Skrevet 16. juli 2008 ok,noen sier du ikke behøver å ta de før du nærmer deg el,men det er så mange forskjellige meninger.og noen ser de blir uvele av å ta de. har du noen råd da,har hatt "mensen" i to dager nå og nå er den borte igjen så skjønner ingenting.?har også vondt i høyre side nede i magen,men er vel meg som blir litt stressa her selv om ikke jeg vil bli det.
TusseMor07&09&14 Skrevet 16. juli 2008 #4 Skrevet 16. juli 2008 Hei... jeg fikk beskjed om å prøve WY for å stabilisere syklusen min av homeopaten min da vi prøvde å bli gravide med lillegutt. Jeg fikk ikke tanta tilbake, for jeg ble gravid på første pp på wy. ) Tok det da hele syklusen. Forrige pp kjøpte jeg det og startet på dem med en gang mensen begynte. Har hatt laaaange sykluser på 45 dager +/-, og håpet at det kunne hjelpe meg til å bli gravid eller i det minste minske syklusen. Jeg ble ikke gravid, men syklusen endte på 31 dager, og det er jo bra da! Er på dag 29 i dag i 2 pp med wy, så blir spennende å se hvor dette ender denne ppen... Jeg blir ikke dårlig av wy, men har lest om folk som reagerer på det ja... Mne det er veldig forskjellig hvordan folk reagerer på dem altså. Noen får forskyvi mensen og... så jeg vil ikke si hva du burde gjøre:o) lykke til da!
lenech Skrevet 16. juli 2008 Forfatter #5 Skrevet 16. juli 2008 ok,jeg har helt vanlig sykluser jeg på rundt 28 dager,så da burde jeg kanskje begynne på de med en gang da?har jo lyst å prøve det,har jo mange som har prøvd det her og at det virker.lykke til du også,håpe det er noe som spirer snart:)
TusseMor07&09&14 Skrevet 16. juli 2008 #6 Skrevet 16. juli 2008 hmmmm... vet ikke hva jeg vill gjort da... tror faktisk jeg ville ventet til etter EL da. Harsnakket en del med ei her inne som har hatt regelmessig syklus, men som prøvde wy for første gang forrige pp, og da fikk hun veldig lang periode. Hun hadde fått beskjed om at det kunne være wild yamen som røret det til. Så helt ærlig, jeg vet ikke jeg altså! Du får iallefall ha lykke til da! Håper på spirer:o)))
lenech Skrevet 16. juli 2008 Forfatter #7 Skrevet 16. juli 2008 ok,takk for koslig tiilbakemld,da tror jeg at jeg venter til jeg har hatt el.har ikke vært her inne så lenge jeg da,så prøver for fullt nå. du har ikke noen råd angående annet jeg burde ta da?har akkutat hatt mensen i to dager jeg da og nå er den borte,rart.kan man få vondt ihøyre side og få mens selv om man kan være gravid?lykke til du også!!
TusseMor07&09&14 Skrevet 16. juli 2008 #8 Skrevet 16. juli 2008 Hei igjen:o) Jeg har egentlig tenkt å legge meg nå, men ville bare tipse om en oppskrift som ei her inne som hadde prøvd lenge ble gravid på. Hun ble anbefalt den av en ernæringsfysiolog hun møtte på helsekosten en gang hun var der mener jeg... og da satt spira:o) den er 2 wild yam 2 E-vitamin 2 sink tabeletter( en til deg og en til mannen) 1 mulitvitamin 1 folat Har ikke prøvd den enda, men går for den i den perioden som kommer, om ikke det sitter en spire nå) Du får ha lykke til da! Så får jeg gå å legge meg... skal tidelig opp;o) Natta
TusseMor07&09&14 Skrevet 16. juli 2008 #9 Skrevet 16. juli 2008 angående dette med mensen, så vet jeg det går ann ja, men hvor vanlig det er aner jeg ikke. det kan jo være festeblødning og kanskje... hmmm... lykke til iallefall:o)
TusseMor07&09&14 Skrevet 16. juli 2008 #10 Skrevet 16. juli 2008 himmel,ble helt feil formulert ser jeg... hun hadde prøvd lenge uten at det ville sitte noen spire. Når hun prøvde oppskriften så satt den:o)
annie74 Skrevet 17. juli 2008 #11 Skrevet 17. juli 2008 Jeg prøvde wy for første gang denne pp, og ble gravid. Vi har prøvd i to år, uten å være i nærheten. Vet selvsagt ikke om det er wy som er årsaken til at det klaffet nå, men anbefaler alle å prøve. Jeg har stabile 28 dagers sykluser. Tok 2 kapsler hver dag fra dagen etter el og i en uke.
monca*84*j12 Skrevet 17. juli 2008 #12 Skrevet 17. juli 2008 jeg tar den "kuren" til grysom som tussemor prater om.. jeg har evighets sykluser med mens i tre uker om gangen...så jeg er veldig spent på om dette kanskje hjelper=)... Jeg har ikke merket noe enda... noen får jo bivirkninger osv.... Jeg har vel ikm i slutten av uke30 trur jeg... men er ikke sikker... så får se.. lykke til uansett hva du bestemmer deg for
Ire86 m/tvillinger <3 Skrevet 17. juli 2008 #13 Skrevet 17. juli 2008 hei. jeg prøvde wild yam første gang forrige pp og min sykluslengde gikk fra 28dager til 43dager. Trur selv att EL ble forsinket og at den var mye krafftigere. Det er jo individuelt hvordan folk reagerer på Wild Yam, men siden du har en regelm syklus, så anbefaler jeg deg å ta den etter EL,så du i klusser til hele syklusen! Lykke til
lenech Skrevet 17. juli 2008 Forfatter #14 Skrevet 17. juli 2008 heisann!vi får ta den kuren som du snakker om visst ikke det går denne pp,har vært å kjøpt folat og multivitamin til gubben så det startes på i morgen,så prøver jeg wy når jeg har hatt el.så får vi håpe:) hvordan går det med deg da?telte hvor mange dager syklusen min var på og den var 32-33 dager så da er det vel ikke så galt kanskje der?
Prinsemammaen Skrevet 17. juli 2008 #15 Skrevet 17. juli 2008 Da vi var i vår 13. pp. bestemte jeg meg for å prøve pillecocktailen til Grysom, som bl.a. inneholder Wild Yam. Leste om et par stykker som ble gravide etter lengre tids prøving. Begynte på cocktailen og ble gravid samme måned!! :-) Er nå 7 uker på vei. Om det var pillecocktailens fortjeneste eller bare tilfeldig vet jeg ikke... Men skadet ikke å prøve den i hvert fall... :-)
lenech Skrevet 17. juli 2008 Forfatter #16 Skrevet 17. juli 2008 ok,tror jeg på prøve den jeg da.vil så gjerne ha en liten spire.Så bra at det funket for deg,tid startet du på den i forhold til mens og slikt da?
Prinsemammaen Skrevet 17. juli 2008 #17 Skrevet 17. juli 2008 Hmmmm... Husker ikke helt. Men tror jeg ba sambo kjøpe alle vitaminene noen dager etter at jeg fikk mensen, så regner med at jeg startet på kuren ca. 1 uke etter mensen. Det som er så sprøtt er at vi hadde sex bare 2 ganger tilfeldig den måneden. Hadde aldri trodd jeg skulle bli gravid. Alle månedene før hadde vi sex annenhver dag i 2 uker. Så jeg FØLER i hvert fall at pillekuren var veldig effektiv... :-) Ønsker deg masse lykke til, håper vi sees inne på 1. tri om ikke lenge... ;-)
lenech Skrevet 17. juli 2008 Forfatter #18 Skrevet 17. juli 2008 ok da prøver jeg å få kjøpt det i morgen,har folat,multivitamin,oh wildyam.da mangler jeg e-vitamin og sink.så starter jeg på det så fort jeg kan. så håper jeg vi sees på trinn 1 snart ja:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå