Gå til innhold

jeg har arvet en del gamle møbler...


Anbefalte innlegg

Skrevet

heisann!

jeg har arvet noen gamle møbler, som jeg godt kunne tenke meg å ta i bruk, men ikke sånn de ser ut. må shine de opp litt.

jeg lurer da på, hvor finner jeg informasjon om dette.

bør jeg gå i en faghandel, eller finnes det noen sider om opp-pussing av gamle møbler her på nettet. har prøvd å google, men ikke så veldig hell.

eller får jeg tak i noen nevenyttinge magasin på narvesen kanskje??

 

 

det er noen skjenker og kommoder, de er trolig lakka finer. så bør jo være litt forsiktig. ellers er det noen småbord/hyller som jeg godt kunne tenke meg å hå oppe eller på barnas rom. hadde vært veldig fint å få malt de kvite med kanskje noen sjablonger på, å artige knotter.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg vet ikke om noen sider på nettet, men vet det finnes noen sånne små bøker om sånt. En som heter "Bo med unger" eller noe sånt står i bokhylla mi. Lykke til :-)

Skrevet

"Innred for unga" heter den visst...

Skrevet

Biblioteket er stedet. Har restaurert en del møbler og fått god hjelp der. Er jo bare å låne en haug. Er det veldig gammelt så sjekk opp stilarten først. Man må ikke finne på å begynne å male eller lute eldgamle møbler. Finnes haugevis av eksempler på at det har satt gjenstanden ned i verdi. Men det vet du sikkert. Noen møbler trenger man bare å vaske godt med riktig såpe, evnt vann:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...