bestemt oss:) *mamma* Skrevet 16. juli 2008 #1 Skrevet 16. juli 2008 HAr bare jobbet to dager i sommerjobb som vasker. Trodde dette skulel gå greit jeg. Men.. Jobber fra 0700 til 1500, men er som regel ferdig ei time før. Men når jeg kommer hjem, har jeg vondt i hele kroppen.. Sliten og trøtt. Har fra før av en liten lumbago som sitter, etter at jeg fikk en kraftig i begynnelsen av mai. I går når vi la oss kunne jeg ikke gjøre annett enn å skrike.. Var så utslitt og lei meg at jeg viste ikke hva jeg skulle gjøre. Orket ikke å løfte hendene en gang.. Sto opp i da tidlig, for å gå på jobbb, men la meg like fort igjen. Hele kroppen svikta.. Ringte adecco for å si at jeg var syk, og sengeliggende. De ringte tilbake og sa: " ja nå har jeg styra fælt, men jeg var veldig heldig som fikk tak i ei til i dag. Men i morgen må du komme. Alle er på ferie så det er vanskelig." Jeg vil ikke jobbe der mer! Vaskejobben er helt grei, har jeg ikek vært gravid og så sliten som jeg er.. Dårlig samvittighet får jg også.. ovenfor adecco.. *Jeg er 9+4 i dag.. Og tenker på at kroppen in skal slite seg gjennom ei hard økt med seg selv i 7 mnd til. Så jeg trenger virkelig alle krefter jeg kan få. Og ikke bruke de opp på jobb.. MEN! jeg trenger også pengene.. Men kroppen er kanskje litt viktigere.. Gud jeg har så mange tanker inni hodet mitt nå.. Skal jeg ringe å si at jeg er gravid, og helt utslitt. Kan jo også ta en spansk en at jeg har snakket med legen, og han fraråder meg å jobbe?
Fire småtroll Skrevet 16. juli 2008 #2 Skrevet 16. juli 2008 Hvis du er så syk at du ikke klarer komme deg på jobb får du sykemelding, bare ring til legen din. Spiller ingen rolle om jobben din er et vikariat, sommerjobb eller what ever, er du syk får du sykemelding og penger fra nav. Men skjønner godt at du får dårlig samvittighet overfor arbeisgsiver, at sommervikaren blir syk er omtrent det værste som kan skje i ferieavviklingen. Jeg er arbeidsgiver selv, og må på jobb i dag pga en sykemelding hos de ansatte. At jeg er gravid, kvalm, svimmel, trøtt og har ferie en det ingen som bryr seg om... Så all mulig medfølelse med både deg og arbeidsgiveren din, men man har ikke alltid kontroll på sanne ting, og ingen blir syk med vilje. Ring legen din du!
bestemt oss:) *mamma* Skrevet 16. juli 2008 Forfatter #3 Skrevet 16. juli 2008 Tror jeg må gjøre det ja, få sykmelding.. Tskk for svar:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå