bambi på isen Skrevet 13. juli 2008 #1 Skrevet 13. juli 2008 Minste snuppa er 2,5 år, har gått uten bleie siden vi reiste på ferie for 1 uke siden, sover uten bleie også. Har vært tørr hver natt, men har tissa seg ut noen ganger, men hun har bæsja i trusa hver gang hun bæsjer, så jeg et litt i tvil om hun egentlig er klar, eller om dette vil komme etter hvert. Hva er deres erfaring?? Gutta ble tørre når de var 3 og 3,5 år.
Mille** Skrevet 13. juli 2008 #3 Skrevet 13. juli 2008 Min eldste sluttet med dagbleien når hun var 2 år og 5 mnd, nattbleien når hun var 3 år og 8 mnd. Å bæsje på do var lenge skummelt så det fikk hun gjøre i bleien en stund, ellers ble hun helt forstoppet stakkars. Lille på 2 år og 10 mnd har nettopp sluttet med dagbleien og er kjempeflink både til å tisse og bæsje på do. Nattbleiene er fortsatt tunge så de får hun beholde en stund til. Vet om flere barn som har hatt litt problemer med å bæsje på do, det kommer når det kommer, oppmuntring og tålmodighet er det som skal til. )
bambi på isen Skrevet 13. juli 2008 Forfatter #4 Skrevet 13. juli 2008 Da er det et håp om at hun blir tørr i sommer, er litt redd for at jeg "presser" henne til å slutte. Vi har snakka mye om at når vi kommer på ferie til fastlandet så skal vi slutte med bleie, det har hun vært helt enig i. Men jeg tviler jo litt når hun bæsjer i trusa gang på gang:-( Hadde vært så greit å blitt ferdig med bleia nå i sommer, for når vi kommer opp igjen i august, så må vi vel på med både ullundertøy og dress tenker jeg!!!
bambi på isen Skrevet 13. juli 2008 Forfatter #5 Skrevet 13. juli 2008 midterste foretrakk bleia når han skulle bæsje, men han kom å spurte om han kunne få bleie på, helt til han klarte det på do engang. Men hun lille snuppa her, hun går å gjemmer seg for å bæsje og kommer og gir beskjed når hun har gjort det i trusa!!! Må kanskje bli flinkere til å se signalene å sette henne på do;-)
Mille** Skrevet 13. juli 2008 #6 Skrevet 13. juli 2008 Ja det er viktig å se signalene, her følger vi med så godt vi kan, signalene pleier å være veldig tydelige. ;o) Litt ekkelt med bæsj i trusa ja, har du prøvd å oppfordre henne til å be om bleie når hun må bæsje?
Chanelle med ♀♂♂♂ Skrevet 13. juli 2008 #7 Skrevet 13. juli 2008 Eldstedattern vår ble tørr rett etter toårsdagen:0) Kjempeflink!
bambi på isen Skrevet 13. juli 2008 Forfatter #8 Skrevet 13. juli 2008 Nei, har ikke sagt til henne at hun skal spøre etter bleie når hun skal bæsje, kanskje jeg skal prøve det. Har sagt til henne at vi ikke har mer bleier og det har hun godtatt:-)
--arkin-- Skrevet 13. juli 2008 #10 Skrevet 13. juli 2008 slutta med dagbleia når hu var ca2,5. Nattbleia har ho på innimellom, ho får velge dette litt selv om hun vil ha bleie på natta. hver gang hun ligger uten har det vært uten uhell unntatt 1 natt. Og hvis hun har på bleie om natten er den helt tørr.
bambi på isen Skrevet 13. juli 2008 Forfatter #11 Skrevet 13. juli 2008 Så flinke de er:-) Da håper jeg at hun er tørr i løpet av sommeren:-)
balsam Skrevet 13. juli 2008 #12 Skrevet 13. juli 2008 mi ble dag og natt tørr samtidig når hun var 2.4 år=)
Lizzern85toskjønnejenter05&08 Skrevet 13. juli 2008 #13 Skrevet 13. juli 2008 Her ble hun tør på dagen når hun var 2.2 år og på natten 2.5 år
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå