Twintipp og himmelblå Skrevet 12. juli 2008 #1 Skrevet 12. juli 2008 Naboen har tamme kaniner som løper rundt her. Nå er det en i hagen, og jeg har så lyst til å prøve å bære den. Er det farlig tror dere? Bruker de å bite?? Vil liksom ikke spørre naboen heller, he he. Litt flaut,når jeg er alene.
LisseUmmaNuddeAtteJamPjøver Skrevet 12. juli 2008 #2 Skrevet 12. juli 2008 Hihi, farlig er det nok ikke. Men de kan bite og klore om de ikke er vant til å bli håndert, og om de blir håndtert utrygt. Om den kommer bort til deg kan du fint løfte den forsiktig opp, hold et fast grep under magen og løft den opp slik at den ligger som en baby e armene dine, bare med magen ned. Hold en hånd klar om nakken slik at du kan stoppe den i et evt sprang. Men om den løper unna deg, ikke spring etter, da blir den både stressa og fort agressiv.
Northernlights Skrevet 12. juli 2008 #3 Skrevet 12. juli 2008 Den kan ha rabies...selv om det ikke erpåvist i Norge, hadde jeg aldri tatt sjansen.
Økologisk_knekkebrød Skrevet 12. juli 2008 #4 Skrevet 12. juli 2008 Den kommer neppe til å være lett å få tak i, siden kaniner sjelden synes det er koselig å bli løftet opp, og å jakte på den gjør den bare stresset og redd. Du kan heller sette deg ned, og se om den kommer til deg, og stryke litt på den når den hopper på bakken rundt deg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå