klompen-81 ¤over terminr¤ Skrevet 9. juli 2008 #1 Skrevet 9. juli 2008 det sitter igjen med en litt forrvirret følelse. Legen jeg hadde var utendlandsk så jeg forsto ikke alt han sa og omvendt:( Dette var litt kjedelig. Men fikk noen fine bilder og fikk klart og tydelig se henne gjespe:) Det var utrolig fint og spesielt.Kan prøve å legge ut noen her... Men I slutten sier han at jeg var fire dager mindre på vei. eller han viste meg det med tall på skjermen. Men sa at dette var helt normalt. Med det mener han at hun gjerne vokser seinere eller er terminen min plutselig er 16 oktober i stedet for 12?????Det står det på det papiret eg fikk ut.(Jeg spurte om hun vokste bra)Men er det ikke sånn at den første Ord UL så er de fleste foster like store så vokser de der etter lissom?I forskj tempo??? Siden han sa det var helt vanlig lissom?? Har ikke lyst å gå tilbake:( Skal eg forholde meg til den første eller andre??? HJELP noen. Han var ikke lett å forstå
Gjest Skrevet 9. juli 2008 #2 Skrevet 9. juli 2008 Det er helt normalt de vokser i rykk og napp hele veien og de går jo bare ut fra et gjennomsnitt, ikke alle er gjenomsnittlige ved fødsel heller. Hadde du blitt satt tilbake flere uker hadde du hatt grunn til bekymring, men 4 dager er ingen ting.. Du skal forholde deg til terminen som de har gitt på sykehuset
klompen-81 ¤over terminr¤ Skrevet 9. juli 2008 Forfatter #3 Skrevet 9. juli 2008 åh mener du det ????Tusen takk:) Det var godt å høre:) Hadde nok brukt den hvis den hadde blitt satt frem hehe....
farmen Skrevet 9. juli 2008 #4 Skrevet 9. juli 2008 er du langt på vei? var oxo på 3D - UL. Spurte om han ville endre på terminen min, da svarte han at etter uke 20 ca vokser barna svært variert, slik at det er derfor ordinær ultralyd er satt til mellom uke 17-19 Så det er absolutt ingenting å tenke på Vi var i uke 23+ 1, var anbefalt at vi dro i uke 26-27, men bor i nord-norge, så her er det lite ubredt for å si det sånn;) benytta oss av sjansen når vi var på ferietur. Hvor var du? Vi var på majorstuaklinikken.
Mrs. Bouquet Skrevet 9. juli 2008 #5 Skrevet 9. juli 2008 Er helt normalt at om en måler barnet ved senere ultralyder så sier størrelsen en annen termin. Du har muligens et barn som blir litt mindre enn gjennomsnittet. Gutten vår ble målt til å være 6 % større av vekst i forhold til termin på 3D UL, men så er nok både faren, jeg og det eldste barnet minst 6 % større enn gjennomsnittet også.
klompen-81 ¤over terminr¤ Skrevet 10. juli 2008 Forfatter #6 Skrevet 10. juli 2008 er 26+6 i dag. var også på majorstuaklinikken. i bergen.Fikk dere fine bilder då???
klompen-81 ¤over terminr¤ Skrevet 10. juli 2008 Forfatter #7 Skrevet 10. juli 2008 det var til farmen:)
farmen Skrevet 10. juli 2008 #8 Skrevet 10. juli 2008 bildene ble så som så. Fikk cd med film og 4 bilder, ett av bildene var bra En dag jeg gidder skal legge ut masse bilder hehe. Skulle ønske vi hadde sjansen til å dra på 3D ved et senere tidspunkt, hadde nok blitt bedre bilder. Men det viktigste var å se at lilletulla vår er frisk og har det bra =)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå