Gjest Skrevet 9. juli 2008 #1 Skrevet 9. juli 2008 Hvilke erfaringer har dere? Majorstua-klinikken eller ultralydklinikken i Sandvika? Hvilke positive eller negative erfaringer har dere?
Gjest Skrevet 9. juli 2008 #3 Skrevet 9. juli 2008 Vi var på majorstua sist jeg var gravid og var kjempe fornøyd men nå har prisen der gått opp til 1500 så vi tenkte å prøve ut den i sandvika denne gangen Har hørt masse positivt om dem og bildene som ligger på hjemmesiden der er jo kjempe fine så jeg satser på at det vil bli bra..
Gjest Skrevet 9. juli 2008 #4 Skrevet 9. juli 2008 Oi, det visste jeg ikke at det var så dyrt der. Koster 800,- i Sandvika. Syns også bildene så kjempefine ut
titti64 Skrevet 9. juli 2008 #5 Skrevet 9. juli 2008 Synes jeg må svare deg på ditt innlegg. En venninne av meg tok de siste 3D bildene sine hos Sandvika nå i April, å hun var så misfornøyd. Fikk selv se bildene å de var ikke fine. Men det kan jo bare ha vært en tilfeldighet. Lykke til!
Mamma mjaua Skrevet 9. juli 2008 #6 Skrevet 9. juli 2008 jeg var i sandvika. har lagt ut noen av bildene på profilen min om du vil se. er fra uke 28. han var kjempehyggelig, også er dte mye billigere enn på majorstua, så jeg ville valgt sandvika om jeg skulle velge på nytt.
Gjest Skrevet 9. juli 2008 #7 Skrevet 9. juli 2008 Takk for svar dere Virker så det er litt forskjellige erfaringer, så da velger jeg ut fra pris jeg. Fine bilder Jente88
Gjest Skrevet 9. juli 2008 #8 Skrevet 9. juli 2008 hei. vi var på majorstua sist gang og ikke førnøyd. ble dårlige bilder, så vi var i tvil om vi gadd igjen denne gang, men så var det så billig på sandvika så da tenkte vi og prøve der. det ble kjempe bra bilder og servicen var topp. det ligger noen bilder på min side og..
Mamma mjaua Skrevet 10. juli 2008 #9 Skrevet 10. juli 2008 tusen takk:) han på sandvika var flink til å ta bilder.
Gleder_oss m. komplett familie Skrevet 10. juli 2008 #10 Skrevet 10. juli 2008 Tenkte jeg bare skulle legge til at på Majorstuaklinikken koster det kr. 1500,- når man har med medisink vurdering av barnet. Skal man bare ha bilder (slik som i Sandvika) koster det omtrent det samme.. Ring og sjekk for sikkerhetsskyld. Når det gjelder kvaliteten på bildene tror jeg det har litt å si hvordan babyen ligger.. Har vært to ganger på Majorstuaklinikken og ble kjempefornøyd med bildene første gangen (uke 15) og passe fornøyd siste(uke 31) gangen. Valgte Majorstuaklinikken fordi jeg ville ha medisink vurdering av barnet!
Sessa ruger igjen... Skrevet 10. juli 2008 #11 Skrevet 10. juli 2008 Var på majorstua sist, og sandvika denne gangen. På majorstua (2006) var det helt greit, men legen var vanskelig å forstå og veldig rask. Fikk et bilde som var ok (har jo selvfølgelig noe med leie å gjøre). Totalt gikk vi derfra med 8 bilder og fire små snutter. Husker ikke hva vi betalte. Vi fikk bekreftet at det var en jente og at hun var frisk. I sandvika (april i år) så var det for det første en veldig hyggelig, ren og pen atmosfære, følte at vi satt i en stue, stor flatskjerm på veggen og sofa med plass til flere enn bare mannen min. Betalte 800,- og fikk 36 bilder (mange flotte) og 8 filmer. Utstyret han har er helt nytt og gir derfor ekstra bra bilder. Han er utdannet radiograf/sonograf, så kan ikke stille samme diagnoser som en lege. Han ser selvfølgelig om det er noe som avviker fra normalen og henviser til kontroll på sykehuset dersom det er tilfellet. Han har ikke samme juridiske rettigheter som en lege og sørger for å ta betalt før konsultasjonen i tilfelle han skulle oppdage noe (føler det ville være vanskelig å be om betaling av noen som nettopp har sett at det er noe galt med barnet sitt). Ryddig og hyggelig kar! Vi var knall fornøyd. Fikk bekreftet at det ligger en gutt i magen denne gangen og at han ligner på søstra si. Dersom du skal ha en medisinsk vurdering så må du nok likevel velge majorstua.
Småfolk Skrevet 10. juli 2008 #12 Skrevet 10. juli 2008 Var på Sandvika og er kjempefornøyd med mine bilder. Han var utrolig hyggelig også og du får topp service. Du får en CD med 20-30 bilder pluss en rekke filmsnutter. Og i tillegg printer han ut 3-5 bilder for deg også. Men man kan være uheldig med bildene sa han, det avhenger selvsagt av mengde fostervann og hvordan babyen ligger. Ikke mye han kan gjøre med dessverre. Når babyen ligger feil, da prøver han å sende pasienten ut på en liten tur for så å komme tilbake i håp om at babyen har snudd seg.
Chris&Alex♂♂ Skrevet 10. juli 2008 #13 Skrevet 10. juli 2008 med nr 1 var vi på majorstua og nå med nr 2 var vi i sandvika. skulle vi hatt 3d ennå en gang ville jeg helt klart dratt til sandvika. mye billigere, veldig hyggelig han som tar ul, masse bilder, han tar seg god til og følte jeg fikk myyyye mer ut av den timen der enn den på majorstuen ja. + at det omtrent halve prisen.
Gjest Skrevet 10. juli 2008 #14 Skrevet 10. juli 2008 Da har jeg bestilt time i Sandvika Takk for svar dere!
nr.4 i oktober Skrevet 10. juli 2008 #15 Skrevet 10. juli 2008 Hei. Vi var på Majorstuaklinikken (hos Josef Ekgren ?- tror han het det) i 2006 og vi ble dessverre veldig skuffet. For det første snakket han utrolig fort og hadde tydeligvis veldig hastverk, og det hører jeg fra flere at de også har erfart derfra.. Han virket jo flink men han var dårlig på å informere oss ordentlig om hva han så og hvor det var plassert osv, han bare raste igjennom " ser to armer, to ben, dette På forhånd hadde vi fått beskjed om at det var satt av 45 minutter til undersøkelse og bilder etc, så vi tenkte jo at her var det en med god tid. Vi hadde time klokken 14, og 14.10 var han ferdig med undersøkelsen, samt filming og bilder. 10 minutter, altså.. Virket faktisk som om han prøvde å presse inn flest mulige pasienter or å tjene mest mulig på kortest tid, det var det inntrykket vi begge satt igjen med.. Filmsnutten han tok opp er på ca 20 sekunder, så ikke veldig lang med andre ord. Også fikk vi 4 bilder som alle var ganske dårlige.. Vi fikk forøvrig ikke vite noe annet enn at prisen der var fast på 1500, det var ikke noe alternativ pris der den gangen ihvertfall utifra om man ønsket bare bilder el medisinsk undersøkelse... Har bestilt i Sandvika denne gangen, håper det er bedre der for ellers blir jeg deppa. Godt å vite at det er halve prisen der ihvertfall.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå