Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Mini er 7 mnd og jeg har beg å trappe ned på amming. Ønsker fortsatt å amme litt, men han er så urolig med puppen at det blir mest bare en kamp. Har begynt å gi flaske med mme til frokost i stedet for pupp. Så ammer jeg foran de andre måltidene. Men hvordan gjorde dere det?

Kom plutselig på at det kan hende det blir veldig melkespreng når vi etter hvert klarer å venne han av med nattamming?? For da blir det pupp ca åtte om kvelden også blir det jo da ikke før neste dag ca 11.30.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Akkurat dette har jeg liten erfaring med selv, da jeg sluttet ammingen veldig tidlig.

Men mine venner med barn har i hvertfall gjort det slik at ved avvenning så har barnet kun fått bryst morgen og kveld. Da blir det like lenge mellom hver amming sånn ca.

 

Du kan lese mer på www.ammehjelpen.no Dersom du ikke finner infoen du leter etter der, kan du ringe en ammehjelper. De er gode på dette ;-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...