hurra og hei! Skrevet 3. juli 2008 #1 Skrevet 3. juli 2008 Vi skal gifte oss i september og har lagt ut ønskeliste på hverdagsservise, finservise, kaffeservise, litt bestikk(hadde endel fra før), glass og litt andre ting. I tillegg ønsker vi oss gavekort på elkjøp for vi vil kjøpe oss ny ovn og stekeplate til kjøkkenet samt speilreflekskamera. Så lurer jeg på om vi skal ønske oss noe sølvtøy, men jeg synes vi har så mye fra før. Hva synes dere - er det dumt å ha for mange ønsker på lista? Det kommer ca 90 til middag i bryllupet(alle skal til middag).
Monajenten Skrevet 3. juli 2008 #2 Skrevet 3. juli 2008 Syns det er bedre å ha for mye enn for lite på ønskelisten. Det er kjipt hvis man ikke er tidlig ute for å kjøpe gave, og så er omtrent alt kjøpt når man kommer. Bedre å ha litt å velge i da.
Yaddaline ❤ ♀04/05 ♂02/09 Skrevet 3. juli 2008 #3 Skrevet 3. juli 2008 Jo flere gjester, jo bedre med mange ønsker så folk har litt å velge i. Fra billig til dyrt så kan selv den fattigste student ha råd til noe og de i nær familie som har lyst å bruke mer, få bruke det. Selv hadde vi noenogfemti gjester og vi fikk fullt bestikk til 12 inkl "ta-redskaper", servise til 5 + kaffekanne, flere gavekort på siba da vi ønsket oss støvsuger + en haug med annet småtteri. Jeg syns ikke det gjør noe å ha en lang ønskeliste - det betyr jo ikke at man forventer å få verken alt eller halvparten )
hurra og hei! Skrevet 3. juli 2008 Forfatter #4 Skrevet 3. juli 2008 Takk for svar! Vi ønsker oss faktisk to sett servise til 12, men hun på butikken ment det var heeelt vanslig å ønske både hverdags og finservise, så da gjorde vi det...
yummy Skrevet 3. juli 2008 #5 Skrevet 3. juli 2008 Hei! Synes ikke det er dumt av dere å ønske dere mer, men dere må da være klar over at plutselig sitter dere igjen med tre "halve" serviser, litt sølv og litt annet bestikk osv i stedet for muligens færre men "fulle" serier -hvis du skjønner hva jeg mener. Da vi giftet oss satset vi på ett servise (middag samt kaffe), noe bestikk samt diverse andre "enslige" ting -og vi fikk omtrent alt vi ønsket oss av servise. Kjempegreit i ettertid, da kunne vi dekke med en gang i stedet for å fortsette å spare i noen år til.
Odine! Skrevet 3. juli 2008 #6 Skrevet 3. juli 2008 Det er bare fint å ha litt å velge i når man skal kjøpe bryllupspresang. Så kjedelig å kjøpe når det bare er en ting igjen på lista å kjøpe! Det dere ikke får, kjøper dere selv etterhvert.
Anne-B. Skrevet 3. juli 2008 #7 Skrevet 3. juli 2008 Men er det ikke poenget med en ønskeliste at folk får vite hva brudeparet ønsker seg, men også hva på lista som blir kjøpt? Det tror jeg nå faktisk at jeg kommer til å be om, at folk sier i fra til der vi legger ut lista om hva de kommer til å kjøpe. Uansett, om man ikke får fullt service, så er man jo kommet litt på vei? Man kan vel kjøpe asjett, kopper og tallerkener løst, i alle fall når det gjelder de riktig store og kjente servicene?
Kanutten & småen + Lucia Skrevet 3. juli 2008 #8 Skrevet 3. juli 2008 Ha mange ønsker på lista! Vi skal i bryllup snart. Ingen ønskeliste og nesten 200 gjester bare til middag... Hva i alle dager gir man da???? Helt håpløst spør du meg..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå