Gjest bissen Skrevet 2. juli 2008 #1 Skrevet 2. juli 2008 kommer premature inn under særskilt grunnlag? Jentene var 11 uker prem.. vi flytter snart, og der kan man ikke søke barnehageplass før man har en folkeregistrert adresse..så kan ikke begynne å søke i forveien som jeg hadde tenkt. Vi kommer til å ha kontakt med PP med tanke på minstejenta da.. Jeg har vært hjemme i to år og har ikke lyst til å vente så lenge på plass:)
Anonym bruker Skrevet 3. juli 2008 #2 Skrevet 3. juli 2008 Du bør prøve å søke på særskilt grunnlag og dersom du også har kontakt med PPT så vil du burde kunne "snike" i køen. Jeg hadde sendt inn en søknad hvor du legger frem dine behov både til bhgkontor og ppt. Det må være fint for kommunen å vite om dine behov så tidlig som mulig. Så får du heller passe på å søke på nytt når dere faktisk har flyttet. Det finnes masse forskning du kan legge i bordet som gjør at du bør komme foran - men jeg har ikke lett opp dette selv da jeg ikke trenger det slik det ser ut nå Lykke til!
Anonym bruker Skrevet 3. juli 2008 #3 Skrevet 3. juli 2008 Jeg fikk dokumentason fra hs og riksen om at gan var prematur og fikk plass på særskilt grunnlag. Saml inn alt du kan og sleng det m i søknaden:) han er født i uke 34
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå