Linda1986 Skrevet 1. juli 2008 #1 Skrevet 1. juli 2008 Hva skal egentlig foregå hos jordmor den første gangen? Var hos jordmor i dag.. Første kontrollen min.. (Er i morgen 16 uker på vei..) .. Men føler at jeg ikke fikk noe ut av timen min hos henne.. Fikk beskjed at bmi'en min var 2 over det den skulle vært, så derfor må vi sjekke om jeg kanskje har svangerskapsdiabetes, (men det er bare kanskje, må vente å se hva de sier på UL 23 juli) Fikk også beskjed om å ikke spise for mye sitrusfrukter, eller drikke for mye juice.. (Sært??) eller bare jeg som ikke har fått med noe her? Så beskyldte hun meg nesten for å drikke.. Jordmor: Alkohol? Jeg: Nei, jeg drikker ikke. Jordmor: Alkohol skal ikke nytes under svagerskapet bla bla bla.. Jeg: Jeg drikker ikke, ikke før jeg ble gravid heller.. Hadt en meget dårlig time! *kjedelig førsteinntrykk av jordmor*
Trollkatt Skrevet 2. juli 2008 #2 Skrevet 2. juli 2008 Hørtes ikke ut som noen spesielt koselig jordmor. Jeg har aldri fått beskjed om at jeg skal holde meg unna sitrus, og jeg har vært borti mange forskjellige jordmødre (venter tredje barnet nå). Kan hende hun sa det fordi veldig mye juice/sitrus kan være belastende for nyrene, som jobber ekstra mye når man er gravid. Men det skal jo litt til, da. Det er lov å spørre om å få en annen jordmor. Kjipt å gå til en jordmor man har dårlig kjemi med.
ChellBell - har født! Skrevet 2. juli 2008 #3 Skrevet 2. juli 2008 For en kjip jordmor! Det er få ganger i livet vi kvinner går gravide og da skal det også være en hyggelig opplevelse - så spør om å få en annen og en ny time! Det med sitrus har jeg aldri hørt. Eller dvs jeg leste her inne en gang at en jente hadde fått beskjed fra jordmor å ikke spise så mye frukt pga fruktsukkeret, men det var jo ikke sitrus spesielt. Det er jo riktig det Trollkatt sier med nyrene, men da skal man helle i seg mye! Har man jernmangel - noe mange har under svangerskapet, så er det bra å få i seg mye sitrus for det hjelper kroppen og ta opp jern fra maten. Legg den opplevelsen bak deg og spør om ny! Det hadde jeg gjort ) Lykke til!
WPW Skrevet 2. juli 2008 #4 Skrevet 2. juli 2008 Vil ikke alle gravide få "for høy BMI" etterhvert som de legger på seg da???? Man kan vel ikke regne BMI når det er en liten i magen! Nei, syns det jordmora di sa var rart!
AO3 Skrevet 2. juli 2008 #5 Skrevet 2. juli 2008 Kjedelig at kjemien ikke var helt paa topp, da... :S Hun mente nok ikke aa beskylde deg for aa drikke, det er bare noe hun maa informere om. Det er IKKE mange aar siden det var "akseptert" aa ta seg et glass vin i ny og ne som gravid... saa det er nok mange som tror det enda! Det var nok godt ment, selv om jeg skjoenner det ikke er noe artig for deg. Jeg hadde omtrent ordrett den samme samtalen med min jordmor foerste kontroll, men foelte det var ok. Naar det gjelder juice, tipper jeg du fikk beskjed om ikke aa drikke noe saerlig av det pga at det er faktisk omtrent like mye sukker i juice som i brus... det er jo sunnere likevel pga vitaminer etc, men det hjelper ikke saa mye hvis hun oensket at du skulle faa i deg saa lite sukker som mulig med tanke paa mulig svangerskapsdiabetes...
Linda1986 Skrevet 2. juli 2008 Forfatter #6 Skrevet 2. juli 2008 Takk for svarene.. Bra det ikke bare var jeg som syntes litt dårlig om denne timen.. Samboeren min var med meg, og han følte det og som om hun beskyldte meg for å drikke, så var ikke ensom om akkurat den følelesen.. Er jo rart at hun ber meg drikke lite juice, og ikke lite brus da i stedefor hvis hun tenkte på sukker. Jeg drikker lite av begge delene, og er ikke noe stor fan av godteri heller, så skjønner ikke helt hva hun siktet til.. å at hun ikke begrunnet verken dette eller det med frukta er jo rart, da jeg spurte hva hun mente.. Men ikke vet jeg.. Men vi får ta denne timen med en klype salt, å håpe den neste går bedre, men med en annen jordmor..
KaWi Skrevet 2. juli 2008 #7 Skrevet 2. juli 2008 Jeg kommer heller ikke heeelt overrens med "min" jordmor... Føler at hun ikke hører på meg og at hun er superreligiøs... Har ett "belastet" etternavn når det gjelder religion, og hun er av den eldre garde, så det er sikkert derfor... Men resultatet er at jeg føler meg mer trygg på fastlegen og foretrekker ham fremfor henne... OG det er den eneste jordmoren her ute =( Uansett, jeg håper at du får en bedre jordmortime neste gang, og at du føler deg trygg på henne... Masse lykke til!
Linda1986 Skrevet 3. juli 2008 Forfatter #8 Skrevet 3. juli 2008 Huff, hørtes kjipt ut.. men bra du har det bra hos fastlegen din da:) Ja, vi får håpe på det beste.. :) lykke til til deg også..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå