Gå til innhold

Dere NAV eksperter? støtte til barnetilsyn???


Anbefalte innlegg

Skrevet

betyr det hvis jeg fyller ut den delen som gjelder barnetilsyn så gjelder dette redusert betaling til barnehagen?

 

... da har jeg driti... for det fyllte jeg ikke ut...

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg får støtte til barnetilsyn fordi jeg går på YA. Får en viss sum i mnd. Tror ikke det er for sent å søke om det altså, bare å sende inn en søknad det...

Skrevet

Du får ikke redusert betaling fra barnehagen, men du får dekket inntil 64% av beløpet fra NAV. Som du får tilbake på konto... Aldri for seint å søke om det.

Skrevet

da dekker nav 64 prosent av bhg regningen ja. men alle som får barnetilsyn må søke på nytt for barnehageåret august-juni hvert år. jeg har levert søknaden allerede, pga lang behandlingstid og i juli er det krampetrekninger på nav sine kontorer

Skrevet

Åh? Det visste jeg ikke.. Takk for info! Jeg fikk innvilget stønad i desember... Men da gjelder den altså bare ut dette bhg.året?

Skrevet

Er du sikker på at man må søke hvert år? Det står ikke noe om det på NAV sine sider... Klippe og lime....:

 

Hvor lenge kan du få stønad til barnetilsyn?

 

Stønaden gis vanligvis til barnet har fullført fjerde skoleår. Dersom du har et barn som trenger vesentlig mer tilsyn enn det som er vanlig for jevnaldrende kan stønad gis også etter utløpet av fjerde skoleår.

 

Det samme gjelder hvis du må være borte fra hjemmet, på grunn av arbeid eller utdanning, lengre enn hva en vanlig arbeidsdag medfører.

Hva kan du få?

 

Stønaden gis med 64 prosent av de dokumenterte utgiftene opptil de gjeldende satser for stønad til barnetilsyn som Stortinget fastsetter hvert år.

 

Dersom din årlige inntekt er større enn seks ganger folketrygdens grunnbeløpet, får du ikke stønad til barnetilsyn.

Skrevet

Bare lurte litt på om noen kan forklare meg hvem som kan få denne støtten jeg? Er det det som heter hjelpestønad? Skjønte liksom ikke helt hva som er kravet for å få det?

Skrevet

nei, hjelpestønad er stønad til syke barn som trenger f.eks ekstra pleie.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...