Gå til innhold

Noen med kunnskap/erfaring med kostregulering av ADHD


Anbefalte innlegg

Skrevet

Tenker da på å kutte ut matvarer som melk og mel(hvete). Eller andre tips.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det første du burde gjennomføre er null sukker. Hovedregel er vel null sukker og mye grønt!!

Min venninne har 3 med diagnosen og hun har gjennomført dette (ingen medisinering på noen av dem) STOR forskjell.

Skrevet

Ja jeg er enig om at lite sukker i kosten er viktig. Men ikke kutt det helt ut, da kan man få sukkerkick og ha veldig lyst på det. Alt med måte er lurt tror jeg.

Variert kosthold med mye frukt og grønt, fiberrikt brød etc. er fint.

Barn spiser mer frukt og grønt hvis det er delt opp og lagt på fat. Ser dette veldig godt når vi deler frukten og serverer det på skolen.

Vi har sluttet med kosetimer på skolen med masse godteier og serverer heller mat og frukt ved avslutninger etc.

Skrevet

Jeg har en liten gutt i slekta som ble vurdert meldt opp nå som 4-5 åring for ADHD. Han kom seg faktisk som et under av å kutte ut melk.. rare greier, for ungen er helt forvandlet altså. Dette er vel ikke en av de mest typiske matvarene å prøve med, men forsøk du..tror det kan være lurt. Det er vel bare noen få som reagerer positivt på matendringer, men jammen bra for de som gjør det!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...