Gjest Skrevet 30. juni 2008 #1 Skrevet 30. juni 2008 Hei, Så lenge airbagen er koblet ut er det greit å la fireåringen sitte i forsetet, risikoen for skade er ikke større der enn i baksetet. Han skal sitte sikret i barnestolen, som vanlig. Det eneste som er forbudt i forsete med aktiv airbag er bakovervendt barnestol, men det anbefales ikke at barn under 140 cm sitter der – hvis ikke airbagen er koblet ut. Med vennlig hilsen
~sjiraff~ Skrevet 30. juni 2008 #2 Skrevet 30. juni 2008 Dette står det vel på Trygg Trafikk sine sider også ) Synd de ikke skriver hvor farlig det faktisk er å la små barn sitte foran med airbag.
Gjest Skrevet 30. juni 2008 #3 Skrevet 30. juni 2008 Fant bare info om bakovervendte seter uten airbag i forsetet på sidene. Sendte derfor en mail.
~sjiraff~ Skrevet 30. juni 2008 #4 Skrevet 30. juni 2008 Hmm. Jeg har nemlig lastet ned en brosjyre fra TT sine sider en gang hvor det stod dette med barn i forsetet. Kanskje de har tatt den bort igjen?!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå