Karine *på tjukka!! ;) Skrevet 29. juni 2008 #1 Skrevet 29. juni 2008 Vi har aldri vært i Bergen, og har funnet ut at det er noe vi vil gjøre noe med Hvor drar vi? Hva må vi se? Vi er 2 voksne og en gutt på 2. Har lyst til å ta en tur på akvariet kanskje. Tenkte å bo billig, i form av telt eller slikt da.. Tenkte å dra fra torsdag til søndag.. Hvor lang tid tar det forresten å kjøre fra oslo til bergen mon tro?
RødRev Skrevet 29. juni 2008 #2 Skrevet 29. juni 2008 Jaaa, god idé! Da må dere selvsagt ta fløibanen opp til toppen og gå en koselig tur på Fløifjellet. Akvariet anbefales også. På fisketorget er det alltid liv og røre, masse boder med både brukbare og ubrukelige ting man kan kjøpe. Det lille bytoget Bergensekspressen kjører dessuten gjennom mange av de typiske "sightsene" og er veldig koselig å ta. Ellers er det jo å se på livet ved festplassen, musikkpaviljongen og torgallmenningen. Masse koselige fortauskaféer (hvis dere er så heldige å få fint vær:). Hvis det regner kan dere dra på Vannkanten på Loddefjord (litt utenfor sentrum), kjempetrivelig badeland. Kommer ikke så mye mer i farten, men vil i alle fall ønske dere hjertelig velkommen til verdens vakreste by!!
Karine *på tjukka!! ;) Skrevet 29. juni 2008 Forfatter #3 Skrevet 29. juni 2008 Takk for tips Finnes det noen ålreite camping plasser også eller? Tar gjerne imot noen navn på slike plasser
It's all about me Skrevet 29. juni 2008 #4 Skrevet 29. juni 2008 Fra Sandvika til Bergen er det akkurat 50mil, så deyt tar en 7 - 8 timer å kjøre fra Oslo til Bergen. Kommer helt an på hvor dere starter, pauser og om hvor mange fartsgrenser dere bryter, he he.
Karine *på tjukka!! ;) Skrevet 29. juni 2008 Forfatter #5 Skrevet 29. juni 2008 Ohh, det var lenge å kjøre..... Hvertfall med en 2 åring i bilen.... Kanskje vi ikke kommer lenger enn til Haukeli! Hehe....
It's all about me Skrevet 29. juni 2008 #6 Skrevet 29. juni 2008 Har kjørt den veien MANGE ganger og det går så bra så. Er faktisk ganske mye fint å se på langs veien ) Er mange ruter og anbefaler den over Hol/Aurland. Den er koseligst, har færrest vogntog og dere slipper ferge.
Tonemor er blitt mamma :-) Skrevet 29. juni 2008 #7 Skrevet 29. juni 2008 Hva med en tur innom parken ved Den Nationale Scene: http://www.ba.no/nyheter/article3637071.ece He, he - dette ser du ikke hver dag :-)
OneOfTheBoys Skrevet 30. juni 2008 #8 Skrevet 30. juni 2008 ÆSJ!!! :/ Campingplasser i Bergen tror jeg ikke det er så mye av! Men jeg har egentlig ikke peiling..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå