Gjest Skrevet 29. juni 2008 #1 Skrevet 29. juni 2008 Vet at mye stress, slanking og overdreven trening kan forårsake det. Men kan ikke påberope meg noen av delene. Skulle hatt på torsdag. Tok en test på fredag, den var negativ, er jeg ihvertfall ganske sikker på, altså kontrollstripa var så himmla svak at det kan hende den ikke var gyldig. Jeg har aldri hoppet over noen mens før, og er alltid regelmessig. Noen som har vært borti lignende, og kan fortelle meg hva som var grunnen?
Tarantellamora Skrevet 29. juni 2008 #2 Skrevet 29. juni 2008 Har skjedd meg flere ganger. Usikker på hvorfor. Har kommet igjen til slutt.. Vet også at endometriose kan gjøre at mens forsvinner for kortere og lengre perioder.. Muskelknuter likeså..
Gjest Skrevet 29. juni 2008 #3 Skrevet 29. juni 2008 Aha. Når du sier at mensen din har uteblitt flere ganger, har du "alltid" vært sånn? Eller altså,jeg lurer fordi at jeg aldri har opplevd det, og lurer på om dette er noe som plutselig kan skje "uten grunn". Eller om de som mister mensen i ny og ne, alltid har hatt det sånn? Eh ja, dritt formulering, jeg veit..
Expat Skrevet 29. juni 2008 #4 Skrevet 29. juni 2008 Og du ammer ikke? Ville testa igjen om noen dager og holdt meg fra vinen innen den tid om jeg var deg Min positiv var latterlig svak.
Tarantellamora Skrevet 29. juni 2008 #5 Skrevet 29. juni 2008 Jeg er egenlig som ei klokke der. Hadde en episode der jeg mistet mensen i over tre mnd. Dette viste seg å være endometriose. Men etter dette ble den som ei klokke igjen. Helt til jeg fikk barn, da har det hendt ca tre ganger at mensen har uteblitt/vært sen.. Har tatt det opp med legen også men han sier at så lenge den kommer så er det ingenting å tenke på.. det er slikt som skjer...:-)
Gjest Skrevet 29. juni 2008 #6 Skrevet 29. juni 2008 Nei, jeg ammer ikke. Er en stund siden jeg fikk mensen tilbake, og den har vært regelmessig. Bruker ikke p-piller eller annet lignende heller (vet av erfaring at det kan lage baluba i syklusen) Var ikke positiv stripa som var svak (var ingen positiv-stripe) men kontrollstripa, så jeg er redd jeg føkka til testen (det var en sånn strip, og det var himmla vanskelig å treffe) Jeg skal ta en test til ja, men det er det er høyst usansynlig at jeg skulle være gravid.
Gjest Skrevet 29. juni 2008 #7 Skrevet 29. juni 2008 Jaha, er det noen andre symptomer på endometriose eller? Jeg vet at det ikke er nødvendig å kontakte lege med mindre den uteblir i over 6mnd. men jeg lurer jo selvfølgelig på hvorfor det skjer da. Kanskje jeg har havna i overgangsalderen *fnis*
Gjest Skrevet 30. juni 2008 #8 Skrevet 30. juni 2008 Jah... da fant jeg svaret på hvor mensen har blitt av. Jeg er gravid jeg:)
trippeltopp Skrevet 30. juni 2008 #11 Skrevet 30. juni 2008 Jeg slenger meg på her - fordi det kunne vært jeg som hadde skrevet dette innlegget...hehe...passer så innmari på meg. Jeg har ALLTID regelmessig mens - hver 28.dag - og har ikke gått over én gang siden jeg fikk den første gang da jeg var 12 (foruten da jeg var gravid sef...heh...) Har hatt mensen noen ganger etter graviditeten, ammer ikke, og den har også da vært regelmessig hver gang. Men nå er jeg fire dager på overtid. Skjønner ikke noe :OO Har tatt en test, selv om det er høyst usannsynlig at jeg er gravid da sexlivet er heller labert for tiden. Testen var negativ, men mensen uteblir stadig...så nå lurer jeg litt på hvorfor, og får liksom ikke helt fred før jeg vet. skal drikke vin i kveld - ut og spise - jippi! - men har et "tenk hvis jeg er gravid likevel,.." i bakhodet. Hmmm...
trippeltopp Skrevet 30. juni 2008 #12 Skrevet 30. juni 2008 Oii...ser nå at du faktisk ér gravid..Gratulerer!!! )
Gjest Skrevet 30. juni 2008 #14 Skrevet 30. juni 2008 Takk:) Og så jeg som skulle på fest i helga, på gudene vet hvor lenge. Det blir cola på meg da:p Og så jeg som har kjøpt meg så masse fine klær i størelse 36 (hah, de varer vel i to uker eller noe sånt)
Gjest Skrevet 30. juni 2008 #15 Skrevet 30. juni 2008 Når tok du test da? jeg tok på fredag, og den var neg. I dag var den pos. Jeg er foresten også fire dager over i dag:p
Gjest Skrevet 30. juni 2008 #16 Skrevet 30. juni 2008 Å, nei. Jeg må føde igjen! *gulp* det har jeg ikke tenkt på..
trippeltopp Skrevet 30. juni 2008 #17 Skrevet 30. juni 2008 Jeg tok på lørdag....Venter noen dager til, og får teste igjen. Får vel la vinen stå i kveld, for sikkerhets skyld. Men jeg tror kanskje vi har hatt sex én eneste gang denne mnd. og da hoppet han av..så sjansen er vel relativt liten. Hvor gammel er din første? Kjenner jeg ble litt misunnelig på deg og, selv om det egentlig ikke ville passet veldig godt med nummer to hos oss så snart etter førstemann..Men likevel...litt misunnelig jah
Verdens peneste gutter er mine Skrevet 30. juni 2008 #19 Skrevet 30. juni 2008 Trenger ikke å ha mye sex for å bli gravid da. Jeg ser resultatet av det i vognbagen nå. Vi planla baby i fjor, jeg ble ikke gravid i mai eller i juni. I juli fant vi ut at nei det haster ikke vi skulle jo til med husbygging osv, hadde sex en gang i juli og resultatet av den ene gangen med sex kom den 11 april i form av en nydelig liten gutt. Så dere som har uteblitt mens dere kan jo være gravide for det. Jeg tok 2 tester som hadde en nesten usynlig strek da jeg testet meg i fjor da mensen uteble.
Gjest Skrevet 30. juni 2008 #20 Skrevet 30. juni 2008 Det er samma her, en stk. hoppavsex, milevis i fra eggløsning. Min er 13mnd. Så hun blir 2mnd fra to år, når neste kommer:) Liiiiitt tidligere en jeg ønsket. Men blir sikkert fint for dem å være så tett:)
trippeltopp Skrevet 30. juni 2008 #22 Skrevet 30. juni 2008 Så gøy! Min er litt yngre - bare seks mnd - så det er lovlig tett isåfall. Planen var å begynne prøving på nr to om et drøyt år, så hvis det viser seg at jeg er gravid nå, er det en kraftig strek i regningen. Men pytt - kjekt ville det vært lell Du må ihvartfall ha lykke til videre i svangerskapet - og med fødselen, når den tid kommer ...mens jeg får avvente litt til før jeg tisser på ny pinne
meg & to små vampyrer Skrevet 30. juni 2008 #25 Skrevet 30. juni 2008 Hormonforstyrrelser kan lage kluss.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå