Trønderpia Skrevet 28. juni 2008 #1 Skrevet 28. juni 2008 Jeg er 18+4 i dag, og ikke vanskelig og se på magen at noe er på gang :-) Har i grunn ikke hatt noen symtpomer på at jeg har vært gravid, og heller ingen følelse av dette. En ting er at jeg ikke kjenner babyen røre på seg enda, men hadde virkelig ønsket at kroppen kunnet ha gitt meg et lite tegn på at noe skjer med kroppen... Skal på ul på mandagen, og har begynt å blitt veldig redd for at noe skal være galt pga. dette. Hjerte har stoppet eller lignende... Vet jeg ikke har noe spesielt grunn til dette, da jeg fikk høre hjertelyden for 2 uker siden. Har jeg grunn til alle disse bekymringene...? Har vært fint med litt støtte og noen erfaringer :-)
Novemberknerten Skrevet 28. juni 2008 #2 Skrevet 28. juni 2008 Ja, det er helt vanlig. Jeg kjente heller ikke noe før ultralyden, og det gikk helt til 20+3 før det var antydning til liv. Nå er jeg 21+6 og kjenner ikke liv hver dag (faktisk tre dager siden nå), men tror det er normalt. Skjønner at du bekymrer deg, for jeg har det på akkurat samme måte. Men du kan være helt sikker på at du er helt normal.
ltn :) Skrevet 28. juni 2008 #3 Skrevet 28. juni 2008 ja det er nok vanilg det, kan hande at du har morkaken på magen og at babyen sparker deg i ryggen, det hadde jeg men ho minste så kjennte ho ikke. men når ho snudde seg ble det mye me liv:)
Trønderpia Skrevet 28. juni 2008 Forfatter #4 Skrevet 28. juni 2008 Jepp, iflg. en tidligere ultralyd jeg hadde, så sa legen at det så ut til at morkaken lå forran livmora. Men hvorfor merker jeg heller ingen forandringer på kroppen? Trodde det var vanlig jeg...
Gjest Skrevet 28. juni 2008 #5 Skrevet 28. juni 2008 hei hopp! helt vanlig å ha det sånn som deg. Med første kjente jeg ingen ting før jeg var 20 uker på vei. Lykke til på ul da! Blir såå morro å se den lille! Og alt er nok i sin skjønneste orden
Trønderpia Skrevet 28. juni 2008 Forfatter #6 Skrevet 28. juni 2008 Huff... Får virkelig krysse fingrene for det... :0)
sissnov Skrevet 28. juni 2008 #7 Skrevet 28. juni 2008 Helt vanlig å ikke kjenne noe før uke 20, kjenner det bedre etter andre gangs graviditet. Så det blir nok. Lykke til.
Sola mi:) Skrevet 29. juni 2008 #8 Skrevet 29. juni 2008 Heisann;) Alle er vel forskjellige, noen suser gjennom svangerskapet uten et eneste symptom og andre klarer såvidt å stå opp fra senga.. Selv er jeg 21+3 og har ingen andre symptomer for tiden enn at magen vokser. Kjenner ingen spark enda heller, bare romstrering.. (morkaken på framsiden, mot magen) Har vært på ordinær ul og flere "ekstrasjekk" til legen grunnet plutselig angst for at noe er galt, men alt er i skjønneste orden med lillejenta;) Alt er nok helt flott til deg også!! Lykke til, få høre hvordan det gikk på ul;)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå