Gå til innhold

god praktisk bok/info om tida ETTER fødsel?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er helt grønn når det gjelder babystell! Lenge siden jeg hadde småsøsken og passet små barn. Leste i et annet innlegg her at i vognpose så har man bare body og strømpebukse, noe jeg ikke aaaante:) Noen som vet hvordan man kan lese seg opp på slike praktiske ting? Som hvordan man kler en baby, hvor mange lag klær, hvordan man bader eller vasker en baby, hvordan man vet de har rett temperatur, osv osv osv osv? Har tusen spørsmål, og mange spørsmål jeg ikke engang aner at jeg har.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg fikk en god praktisk bok hos legen min=)

Den heter graviditet, fødsel og den nye familien=)

Kanskje du kan spørre etter den hos Jordmor eller lege?? Der står det ganske mye, og er bilder som viser hvordan vaske en baby! Utrolig kjekk!

Skrevet

dytt

Skrevet

Jeg tenkte det samme som deg før jeg fikk min første, hadde nesten ikke tatt i en nyfødt, var redd for å knuse de. Men det er helt merkelig hvor naturlig og lett alt faller på plass når babyen er der. Underlig med det morsinstinktet som ligger i oss! Når det gjelder lag med tøy osv så kjenner du det i nakken på babyen om den er varm, kald eller passelig. Jeg hadde en baby som alltid var varm og måtte unngå ull gensere, og tykke klær,mens babyen til veninna mi lå med lag på lag.

Uansett, ingenting å bekymre seg for, du skjønner hvordan babyen din vil ha det veldig fort!

Skrevet

Mamma for første gang inneholder alt det man bør vite, har lest den ferdig nå og det er en super bok;) Akkurat det med klær skal du føle deg fram på. Tenk litt på hva du ville kledd deg i selv osv.. Og ullbodyer er bra for å regulere kroppstemperaturen til barnet sier de som har peiling, hehe...;) Er ganske grønn selv, men ble litt klokere av boka, anbefales så absolutt!

Skrevet

Den vil jeg også anbelfale - Mamma for sørste gang. Av Gro Nylander. Kjempebra bok :)

Skrevet

Med på å anbefale mamma for første gang - var veldig grei å slå opp i om d feks var noe med amminga- svar på det meste. Og da jeg også hadde lest en del i den før forrige fødsel var jeg obs på en hel del ting i forhold til oppstart av amminga som jeg ellers kunne fått problemer med:)Også svar på mye annet:)

Skrevet

Jeg fikk bok på barselavdelingen som handler om tiden etter fødsel...står alt mulig....Bruksanvisning kan man kalle det;)

Mange gode råd står der:)

Trodde alle fikk den når de fikk barn...

Skrevet

Baby - En Bruksanvisning!

 

Kjøpte den til pappan når vi skulle ha nr 1, og han syntes den var så fin og lettvint å finne frem i. Det er rett og slett en bruksanvisning for en bebi!

 

Lykke til!

Skrevet

Takk for gode råd. Mamma for første gang skal jeg definitivt kjøpe, har lest På vei, og planla å kjøpe den etter hvert. Men trodde det var mer amme-bok? Tviler ikke på at morsinstinktet setter inn etter hvert, men jeg er likevel av den typen som liker å lese meg opp på ting, og føle meg forberedt. Det er dessuten koselig å lese om tiden med babyen syns jeg, gjør liksom ventetida litt kortere:)

Skrevet

Bok a gitt, du finner det ut selv etter noen dager med DIN baby :)

Absolutt ingen babyer er like og alle ha forskjellige behov. Hvor mye klær for eks komemr ann på hvordan din baby regulerer tempen selv.

Min snuppe har alltid vært kjempe varm og svett så hun har ikke kunnet hatt så mye klær på, mens jeg har venner som har veldig kalde barn..

Jeg fikk flere slike bøker i gave, men har ikke hatt bruk for noen av de :-S, ikke et av tipsene har funket på min datter.

Selvfølgelig er det koselig å lese om babyer osv, men hadde jeg vært deg så hadde jeg ikke giddet å brukt masse penger på slike bøker,

Da ville jeg heller ha lest litt rundt på nettet..

Skrevet

Kan på det varmeste anbefale boken "Verdens beste pappa - Hakkespettbok for småbarnsfedre" for både blivende mammaer og pappaer! Syns den er mye bedre enn bøkene skrevet for mammaer, som mest maser om amming, og har alt for mye fokus på problemer!

 

I "Verdens beste pappa" finner man masse fine og praktiske tips om alt du ikke en gang visste du lurte på, om både graviditet, fødsel, spedbarnsperioden, og et par år fremover i barnets liv. I tillegg er den svært humoristisk, og veldig trivelig lesning i ventetida. :)

 

Boken er skrevet av Per Asbjørn Risnes Jr.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...