mizz25 Skrevet 25. juni 2008 #1 Skrevet 25. juni 2008 Æ fikk akutt vondt i venstre pupp,verk... Har i to daga hatt vondt i kroppen å feber,lille har egentli aldri vært så gira på venstre pupp,å æ har aldri tenkt så langt å pumpe bort resten for den har aldri virka så full... Det æ lura på e om det kan vær en begynnende betennelse? kor ofte ska æ pump amm osv?? har gråte masse nu,dette har vært min største frykt når det gjeld amming :-( mini e 4 mnd =) takk for svar =)
BlåklokkaVest Skrevet 25. juni 2008 #2 Skrevet 25. juni 2008 Uff, det høres ikke bra ut..... Hvis jeg var deg, så ville jeg ha ringt en jordmor eller en helsesøster, eller kanskje ammehjelpen er enda bedre!! Tror det er viktig at du får korrekt veiledning til dette! De forsker jo på dette området og finner stadig nye og bedre metoder for å hanskes med slikt, så derfor ville jeg ha oppsøkt fagpersonell. Ønsker deg riktig god bedring!
Sunniva78 har to små Skrevet 25. juni 2008 #3 Skrevet 25. juni 2008 Huff, så kjedelig da... Jeg har klart å unngå det hele veien selv, sååå kjedelig å få det når babyen er såpass stor... Hvis det er betennelse er man rødflammete der den er vond. Viktig å tømme ut puppen! Eneste som virkelig hjelper. Best om babyen suger, men kan også bruke pumpe. Ta varme dusjer, og legg på varme omslag. God bedring!!!
2 hjertegull :) Skrevet 25. juni 2008 #4 Skrevet 25. juni 2008 Da min baby var ca 7 uker fikk jeg brystbetennelse, via en sår bystvorte som først ble betent. Når du får brystbetennelse får du det plutselig! Masse feber og melkespreng. Gjerne rødsprengt der det er betent, som ei sa her. Jeg hadde ikke fattet at det var det om det ikke hadde vært for mamma, som kjente det igjen. Dro rett på legevakta å fikk antibiotika.. Så det rakk ikke å bli direkte vondt for min del, selv om melkespreng ikke er no behagelig. De som har hatt skikkelig betennelse sier det er jææævlig!! Som ei sa her er det viktig å få tømt, å det er viktig å få tømt alle deler av brystet. Prøv å legg barnet til på en annen måte. Som tvillinger ammes f.eks, for da tømmer hun/han andre deler. Ta en varm dusj, varme gjør at melka kommer lettere. Du kan ta det på denne måten i begynnelsen, men får du skikkelig betennelse så må det antibiotika til..
mizz25 Skrevet 25. juni 2008 Forfatter #5 Skrevet 25. juni 2008 Takk for svar =) så deprimerende det her :-/ han e liksom 4 mnd,så får æ det nu,å nu når amminga går så fint... :-/ han tulla i begynnelsen å æ va veldig sår. Har fått lånt mæ ei elektrisk pumpe =)
2 hjertegull :) Skrevet 25. juni 2008 #6 Skrevet 25. juni 2008 Min lillebror er født i september, og mamma fikk betennelse i april, da var han 7 mnd.. Du kan få betennelse om du fryser på puppene eller får kaldt guft oppover armene.. Næj, ka e d hær.. Hær sitt æ konsentrere mæj om å skrive på pent på bokmål, åsså har du jo ommentrent samme dialækten som mæj sjøl.. Håpe d går bedre me dæj, d e ikke no særli d dær!
mizz25 Skrevet 25. juni 2008 Forfatter #7 Skrevet 25. juni 2008 Takk for det =) hehe,ja det e bare å skriv på dialekt ;-)
mizz25 Skrevet 26. juni 2008 Forfatter #8 Skrevet 26. juni 2008 Da har æ fått medisin og nesespray,håpa på bedring snart =)
Sunniva78 har to små Skrevet 26. juni 2008 #9 Skrevet 26. juni 2008 Håper du snart er kvitt det, god bedring:-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå