Anonym bruker Skrevet 25. juni 2008 #1 Skrevet 25. juni 2008 Boligkrakk Boligkrakk Boligkrakk :-D :-D :-D
Anonym bruker Skrevet 25. juni 2008 #4 Skrevet 25. juni 2008 Hm....jeg regner med at alle som har svart her, IKKE eier eget hus/leilighet. Prisnedgangen i boligmarkedet er allerede varslet og vil komme uansett om Norges Bank setter opp renten. Dere som jubler må vel uansett ha noen feite bankkonti og trenger ikke huslån (trodde ikke det var pensjonister her inne), fordi når dere en dag skal ut å kjøpe dere hus eller leilighet så går jo prisen på lånet opp og da hjelper det jo lite at dere har fått et hus 10-20% billigere, når lånet har gått opp noen prosenter som dere skal betale på i 25-30 år. Det som er realiteten er at for hver gang Gjerdrem setter opp renten så blir det ferre og ferre som vil klare å få lån av banken, samtidig som banken ser at forbrukerene skal nå låne til å kjøpe hus/leiligheter som er i prisnedgang og dette gjør også at bankene strammer mer inn. Ja det funker med renteoppgang....siden målet er dempe på forbruket!
Anonym bruker Skrevet 25. juni 2008 #6 Skrevet 25. juni 2008 eier man leilighet får man jo mindre igjen for den, men man får jo kjøpt billigere også så det går vel opp i opp:) optimist jeg.
Anonym bruker Skrevet 25. juni 2008 #8 Skrevet 25. juni 2008 Ikke når man skriver et ord slik man uttaler det muntlig.. Dumma!
Anonym bruker Skrevet 25. juni 2008 #9 Skrevet 25. juni 2008 Jeg eier eget hus, og kan heller ikke si det bryr meg. Svingninger er normalt.
Gjest Skrevet 25. juni 2008 #10 Skrevet 25. juni 2008 Jeg er fornøyd med renteoppgang, men jeg har ikke lån, kun sparing. Det negative er jo at skatteoppgjøret til neste år kanskje ikke blir så bra.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå